13 лютого - Міжнародний день презервативу
21:02 13.02.2021
255

Напередодні Дня Святого Валентина відзначають Міжнародний день презерватива. Свято було засноване 2009 року організацією AIDS Healthcare Foundation та має на меті популяризацію використання презервативів як засіб для запобігання небажаній вагітності та інфекціям, що передаються статевим шляхом.

У Міжнародний день презерватива журналісти сайту Сьогодні зібрали цікаві факти про кондоми.

Перші «презервативи» з'явилися ще в Стародавньому Єгипті. Їх робили з кишок і сечових міхурів тварин, з тканини і тонкої шкіри. У Стародавньому Римі також застосовувалися висушені кишки і міхури тварин, і тонкі шкіряні чохли, просочені смолами.

Японці використовували два види презервативів: один – з тонкої вичиненої шкіри, а інший – з внутрішньої плівки панцира черепахи. В Європі застосовувалися всі ті ж бичачі і риб'ячі міхури, стінки кишок овець і шкіряні мішечки.

Перший гумовий презерватив

Процес вулканізації каучуку (хімічний процес перетворення натурального каучуку або споріднених полімерів на довговічніші матеріали шляхом нагрівання їх з сіркою) був винайдений 1839 року. До кінця 1850-х років кілька великих компаній з виробництва каучуку почали масове виготовлення гумових презервативів. Основною перевагою таких виробів була можливість багаторазового використання, що робило їх економнішим вибором у довгостроковій перспективі.

Презервативи дійсно захищають

Презерватив є однією з найдоступніших і недорогих форм контролю народжуваності. Коли йдеться про ВІЛ, використання презерватива робить секс у 10 000 разів безпечніше, ніж без нього.

У презервативів немає протипоказань

Немає медичної причини, з якої будь-хто не може користуватися презервативом. Навіть люди з алергією на латекс можуть використовувати їх – є презервативи без латексу, зроблені з поліуретану і поліізопрену.

Існують жіночі презервативи

Фемідом, або жіночий презерватив, зовні схожий на чоловічий, але він більший за розмірами і набагато товщий. Його довжина становить 18 см, а ширина – 8 см. З обох сторін є жорсткі кільця, які надійно фіксують його в піхві. Крім того, що цей вид контрацепції практично не має протипоказань, ефективно захищає від небажаної вагітності та інфекцій, що передаються статевим шляхом, він також підходить тим, у кого алергія на латекс, тому що виготовлений з поліуретану.

Презервативи проходять заводські випробування електронікою

Перед тим як презерватив залишає фабрику, через нього пропускають електричний струм, щоб переконатися, що він не пошкоджений. Кожен кондом після виробництва надівається на металевий стрижень, на який подається сильна напруга (понад 1000 Вольт). У разі його герметичності презерватив буде хорошим ізолятором, у разі наявності отворів відбудеться падіння напруги, і презерватив буде забракований.

Презервативи «живуть» чотири роки

Більшість презервативів, які знаходяться в продажу, зберігають свою ефективність протягом чотирьох років. Звичайно, лише в тому випадку, якщо зберігаються в сухому, прохолодному місці. Тобто презервативи, які ви купили торік, цілком придатні для використання.

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також