Головнi правила сексуальної гармонiї
21:03 15.12.2021
254

Гармонiйнi стосунки у парi та регулярне статеве життя позитивно впливають на загальний стан здоров'я людини. Чоловiк та жiнка набувають величезного емоцiйного заряду позитивного психологiчного впливу. Заняття коханням нормалiзують фiзiологiчнi процеси, полiпшують циркуляцiю кровi, позбавляють головного болю, безсоння, спазмiв, сприяють гарному настрою та знiмають стрес, передає ТСН.

Яких правил слiд дотримуватись, щоб досягти сексуальної гармонiї? Розповiла Оксана Iзгорева, психологиня-сексологиня, фахiвчиня у сферi iнтегральних психотехнологiй.  

Комунiкацiя

Для будь-яких стосункiв є важливим дiалог. Якщо пара прагне чути одне одного i вiдверто говорити про секс, то ймовiрнiсть того, що їхнє сексуальне життя буде яскравим i насиченим, дуже висока. Якщо вас щось турбує, то не затягуйте з вiдвертою розмовою. Видiлiть пiдхожий час i спокiйно в позитивнiй формi розкажiть про свої вiдчуття, використовуючи формулювання «Менi хотiлося б…» або «Я почуваюся…»

Розвивати мистецтво сексуальної комунiкацiї нелегко, знадобиться час i терпiння. Але зрештою, ця навичка змiцнить вашi стосунки i допоможе урiзноманiтнити сексуальнi сценарiї.

Прелюдiя

Дотик – це фундамент, на якому будується людська сексуальнiсть. Прелюдiя та чуттєвi iгри несуть у собi потужний сексуальний заряд i є невiд'ємним складником яскравих, незабутнiх вiдчуттiв. Пiд час коханням не слiд зосереджувати вашу увагу винятково на генiталiях. Пам'ятайте, що секс - це не просто механiчне злягання, а чуттєве задоволення, вершина близькостi, що збагачує обох партнерiв.

Чуттєвий акцент

Кожен чоловiк вважає за необхiдне довести партнерку до оргазму. Якщо цього не вiдбувається, вiн починає думати про свою неспроможнiсть. До речi, однiєю з причин iмiтацiї оргазму жiнкою є її прагнення вберегти свого коханого вiд подiбних думок. Насправдi сексуальна насолода i оргазм – не одне i те саме. Оргазм це лише частина iнтимної близькостi. Дослiдження показують, що якщо жiнцi вдається досягти розрядки в 50% випадках статевих актiв, це є абсолютною нормою. Акцентуйте свою увагу на чуттєвостi процесу, а не на досягненнi оргазму.

Рiзноманiтнiсть

Коли люди живуть багато рокiв у шлюбi, їхнiй вогник може поступово згасати. Щоб пiдтримувати полум'я пристрастi, я рекомендую вигадувати новi ритуали, експериментувати, змiнювати "активнi" та "пасивнi" ролi, наприклад, якщо iнiцiатором iнтиму завжди є один партнер, то спробуйте сьогоднi помiнятися. Спокушайте, грайте, дослiджуйте сексуальнiсть одне одного. Подорожi у пошуках нових ерогенних зон потiшать неймовiрними вiдкриттями.

Компромiс

Не буває, щоб бажання партнерiв збiгалися на 100%. Якщо чоловiк наполегливо прагне тiльки своєї насолоди, мало дбаючи про задоволення жiнки, то поступово її сексуальнiсть може згаснути.

Я вважаю, що тривалi стосунки, зокрема сексуальнi, неможливi без пошуку компромiсу. Для кращого розумiння одне одного в любовних пестощах дослухайтеся до партнера, враховуйте його невербальнi реакцiї, звертайте увагу на його потреби. Якщо виникають розбiжностi, вирiшуйте їх конструктивно, не ображаючи одне одного.

Кордони

Все, що вiдбувається в лiжку мiж двома людьми, має вiдбуватися за взаємною згодою. Кохання не терпить насильства над собою. Якщо ваш партнер пропонує сексуальнi експерименти, потрiбно вiдповiдати делiкатно, але чiтко: «Так, менi хотiлося б спробувати» або «Нi, я поки що не готовий(а)».

 

Автор: Павло Петрушко
Читайте також