Війна і секс: що робити з лібідо ?
21:00 05.07.2022
276

Під час подій, що загрожують життю, репродуктивна функція може вимикатися. Наприклад, у жінок часто зникає менструація. 

Але можлива й інша реакція — гіперсексуальність. Вона може мати в основі еволюційний механізм — бажання залишити потомство перед загрозою смерті. Також секс використовується як спосіб повернути собі контроль, отримати приємні емоції та розслабитися.

Якщо у вас є можливість усамітнитися з партнером/кою, але ви ставите собі питання, чи нормально в таких умовах думати про задоволення… Так, це абсолютно нормально. Нас може наздоганяти «провина вцілілого», думки, що це «не на часі», але секс це одна зі базових потреб людини. Відсутність сексу в парі, якщо є бажання, не наблизить перемогу. Навпаки ж, це може стати способом вивільнення емоцій, почуттів, може дати змогу розслабитися. Якщо ви помічаєте зміни та інші вподобання — це також нормально!

Прислухайтеся до свого організму та партнера, але не нехтуйте контрацепцією! Хвороби, що передаються статевим шляхом, нікуди не зникли! Піклуйтеся про своє здоров’я. Це зараз важливо як ніколи!

Якщо ви довго не бачилися з партнером, але бажання відсутнє — це не обов’язково означає, що любов пройшла. Це також абсолютно нормально. Знову ж таки, стрес може впливати на ваше лібідо, але це не маркер того, що щось не так саме з вашими стосунками. Найкраща порада — бути відвертими одне з одним, говорити та ділитися переживаннями, якщо вони є.

Крім того, поцілунки, обійми або масаж можуть бути альтернативою близькості.

 

Автор: Іван Петрик
Читайте також