Паспорт за 1.5 тисячі$: СБУ викрила фабрику липових документів
20:41 26.09.2020
264

Правоохоронці викрили злочинне угрупування з чотирьох осіб, які підробляли та збували фальшиві документи державного зразка. У прес-службі СБУ повідомили, що зловмисники пропонували широкий «асортимент» документів.

Для виготовлення фальшивих документів ділки облаштували 2 цехи у приватних будинках у селищах на Київщині.

Правоохоронці вилучили 30 готових документів — паспорти громадян України та майже 700 бланків для виготовлення нових фальшивок. Також виявили голографічні захисні елементи, підроблені штампи та печатки українських держустанов, комп'ютерну техніку і флеш-носії зі зразками документів та інформацією про «клієнтів»,  техніку для підробки документів.

Для виготовлення фальшивих документів ділки облаштували 2 цехи у приватних будинках у селищах на Київщині. На замовлення вони робили паспорти, водійські та службові посвідчення, посвідчення учасника бойових дій, дипломи про вищу освіту, технічні паспорти, акти на право власності на землю, - йдеться у повідомленні.

Вартість «липових» документів варіювалась залежно від їх виду.

Максимальну ціну зловмисники встановили на «повний пакет» - 10 тисяч $. Паспорт громадянина України коштував 1.5 тисяч $, ID-картка – вдвічі дорожче, - зазначили в повідомленні.

Зловмисники діяли впродовж року і щомісяця обслуговували до півсотні клієнтів, зокрема іноземців.

Наразі триває досудове розслідування.

Правоохоронці викрили злочинне угрупування з чотирьох осіб, які підробляли та збували фальшиві документи державного зразка.

Джерело: gazeta.ua

Читайте також