4 серпня в результаті вибуху 2750 тонн аміачної селітри загинули понад 200 людей, близько чотирьох тисяч отримали поранення.
Влада Лівану попросили Інтерпол оголосити в розшук двох громадян Росії у справі про вибух аміачної селітри в столичному порту. Про це повідомляє «Аль-Джазіра».
Йдеться про бізнесмена Бориса Гречушкіна - власника судна Rhosus, з якого у вересні 2014 року селітра була конфіскована, і капітана корабля Бориса Прокошева.
Крім того, в розшук оголошено громадянина Португалії Жорж Морейра, який купив селітру на фабриці в Грузії.
Прокошев в коментарі РБК заявив, що його немає в чому звинувачувати. «Я не знаю, яким чином мене притягти. Зрештою, якщо вже на те пішло, вантаж ми везли не в Ліван, а в Мозамбік. І не моя це вина, вони самі затримали судно в Бейруті, не випустили його з порту », - заявив Прокошев, додавши, що з ним поки з приводу розшуку не зв'язувалися.
За даними джерела «Аль-Джазіри», щодо росіян і португальця видано так зване «червоне повідомлення» (red notice) - це саме повідомлення видається організації, яке вимагає від країн-учасниць арешту розшукуваної особи з перспективою його екстрадиції (наприклад, такий ордер виписували за запитом США на колишніх чиновників ФІФА). При цьому червоне повідомлення не є міжнародним ордером на арешт.
4 серпня в результаті вибуху 2750 тонн аміачної селітри загинули понад 200 людей, близько чотирьох тисяч отримали поранення. Ліванська столиця була названа зоною лиха, в місті ввели режим надзвичайного стану. Очевидці порівнювали те, що трапилося з атомним вибухом, а влада Лівану оцінили наслідки катастрофи в $ 3-5 мільярдів. 10 серпня уряд Лівану пішов у відставку в повному складі.