Бібліотека Іспанії 4 роки приховувала крадіжку астрономічного трактату Галілео Галілея
19:01 16.03.2021
256

З Національної бібліотеки Іспанії в Мадриді вкрали астрономічний трактат Sidereus Nuncius італійського астронома Галілео Галілея, опублікований в 1610 році. Представники установи приховували крадіжку чотири роки. Про це повідомляє ТАСС з посиланням на іспанське видання El Pais.

У травні 2014 року реставратори музею помітили, що замість документа, вартість якого може складати € 800 тисяч, в музеї знаходиться копія. Однак на виставці, організованій в березні - вересні 2018 року, трактат був представлений як оригінал. У бібліотеці розповіли, що хотіли отримати більше інформації про крадіжку перед тим, як про неї заявляти.

Директор установи Ана Сантос також розповіла, що дізналася про те, що трапилося від британського дослідника Ніка Уілдінга тільки в 2018 році. Колишній технічний директор бібліотеки березня Ернандес заперечує приховування крадіжки - вона стверджує, що відразу повідомила про зникнення документа керівництву.

Розслідуванням крадіжки вже третій рік займається поліція. Головний підозрюваний - громадянин Уругваю, який цікавився документом в 2004 році, а в 2007-му був замішаний в крадіжці з бібліотеки двох карт.

Sidereus Nuncius - перша наукова робота Галілея, в якій описуються спостереження вченого, зроблені ним за допомогою телескопа.

Автор: Анна Макарчук
Читайте також