Суд Нідерландів ухвалив рішення про передачу "скіфського золота" Україні
14:30 26.10.2021
273

У вівторок, 25 жовтня, апеляційний суд Амстердама ухвалив рішення повернути Україні колекцію скіфського золота, яка раніше зберігалася у кримських музеях. Про це повідомила «Радіо Свобода».

Йдеться про понад 565 предметів з музейного фонду України, які перебувають на території Королівства Нідерландів. Здебільшого це археологічні знахідки, вартість колекції становить близько 10 млн євро.

У квітні Україна під час засідання апеляційного суду закликала не допустити порушення Конвенції ЮНЕСКО 1970 року шляхом передачі культурної спадщини України державі-агресору.

"Скіфське золото" з Криму потрапило туди до 2014-му році, на виставку. 

Справу розглядали протягом 7 років і сьогодні ухвалили рішення про повернення артефактів Україні.

Після завершення виставки у серпні 2014 року майже 20 артефактів, серед яких легендарні золоті меч та щит, повернулися до Музею історичних коштовностей у Києві. Решта ж зібрання, а саме 565 музейних предметів та 2111 одиниць зберігання стала предметом суперечки, адже формально мали б повернутися у Крим, який на той момент окупувала Росія. У офіційній заяві напередодні закриття виставки нідерладські музейники назвали ситуацію унікальною та наголосили, що не можуть піти назустріч Києву чи Сімферополю й натомість чекатимуть на вердикт суду.

ФОТО: Уніан


 

 

 

Автор: Єва Козаченко
Читайте також