МОН України спільно з UNICEF нададуть психосоціальну підтримку понад 30 000 учням профтехів
19:36 19.06.2024
258

Через повномасштабну війну в Україні 14 мільйонів українців потребують психосоціальної підтримки за оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Це і діти, і підлітки, і дорослі.

Проблема захисту ментального здоров’я є надзвичайно гострою через повномасштабну війну, адже наразі у українців спостерігається підвищена вразливість до стресу, депресії, тривоги, ПТСР тощо. Тому оволодіння навичками психосоціальної підтримки вкрай важливо, особливо для підлітків.

Задля вирішення цієї проблеми Асоціація інноваційної та цифрової освіти спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Міністерством освіти і науки України розпочали реалізацію масштабного проєкту з надання психосоціальної підтримки учням закладів професійної та фахової передвищої освіти, оскільки ці підлітки знаходяться в зоні ризику. Проєкт охоплює сім регіонів: Миколаївську, Одеську, Полтавську, Сумську, Львівську, Закарпатську та Волинську області.

“Комплексна програма “Психосоціальна підтримка та психологічна допомога на всіх рівнях освіти”, яку реалізує МОН України передбачає системний підхід для всіх учасників освітнього процесу. Ця програма розроблена в межах Національної програми ментального здоров’я “Ти як?”, ініційованої Першою леді України Оленою Зеленською”, – заявив заступник Міністра освіти і науки України Андрій Вітренко. 

Окрім учнів, до навчання будуть залучені їхні батьки та опікуни, які зможуть опанувати навички з позитивного батьківства. Крім того, 700 практичних психологів, які працюють у громадах вищезазначених областей, пройдуть навчання з вдосконалення навичок психосоціальної допомоги та підтримки психічного здоров'я.

“Впродовж року понад 30 000 учнів пройдуть навчання за програмою “Я підтримую своїх друзів”, яка навчить підлітків, як підтримати друга чи подругу, які перебувають у стресі. Ця програма включає ефективні техніки, засновані на принципах першої психологічної допомоги”, – розповідає Анатолій Ігнатович, координатор освітніх проєктів ЮНІСЕФ.

“Наразі ми завершили пілотний етап проєкту, який складався з підготовки практичних психологів та соціальних педагогів, отримання грифу МОН на програму та навчання контрольної групи учнів. На наступному етапі розпочнеться безпосередня системна робота з підлітками, батьками та вчителями”, – говорить виконавча директорка Асоціації інноваційної та цифрової освіти, координаторка Мережі Українських Освітніх Хабів Марія Богуслав.

Вищезазначені активності відбуваються в межах проєкту “Створення цифрових навчальних центрів (DLC) та надання послуг із психосоціальної підтримки для дітей та молоді", який реалізує Асоціація інноваційної та цифрової освіти спільно з ЮНІСЕФ і Міністерством освіти і науки України за фінансової підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID (BHA) та Глобального партнерства заради освіти (GPE).

Автор: Єва Козаченко
Читайте також