Нобелівські лауреати через пандемію другий рік поспіль будуть отримувати нагороди в своїх країнах
20:29 23.09.2021
265

Через триваючу пандемію коронавірусу лауреати Нобелівської премії в грудні 2021 року отримають нагороди в своїх країнах, а не в Стокгольмі. Про це повідомляє Нобелівський фонд.

«Думаю, що всі хочуть, щоб пандемія коронавірусу закінчилася, але цього поки не відбулося. Нобелівська премія - це глобальний феномен. Щороку оголошуються імена лауреатів з різних частин світу, і невизначеність навколо ситуації з пандемією і можливостей для подорожей привела до того, що в 2021 році нагороди будуть вручені лауреатам у них на батьківщині », - оголосив виконавчий директор фонду Відар Хельгесен.

При цьому організатори премії не виключають, що лауреат Нобелівської премії миру, ім'я якого оголошують в Осло, зможе приїхати в норвезьку столицю. Остаточне рішення буде прийняте пізніше.

Оголошення лауреатів відбудуться з 4 по 11 жовтня. Вручення нагород відбудеться 10 грудня. Святковий банкет на нобелівському тижні скасують, замість нього в Стокгольмі і Осло будуть організовані лекції, а також виставки, присвячені історії премії. Як і в минулому році, захід транслюватимуть в прямому ефірі.

Автор: Кароліна Адамчук
Читайте також