Подвійне громадянство: у декларації з'явиться нова графа
19:33 16.07.2021
265

Згідно з рішенням Ради національної безпеки й оборони, у декларації з’явиться графа щодо наявності подвійного громадянства. Про це під час брифінгу повідомив секретар РНБО Олексій Данілов.

"Друге питання, яке розглядалось (на засіданні РНБО – ред.) - про додаткові заходи координації, реалізації державної політики у сфері громадянства. Ви знаєте, що у нас було прийнято рішення стосовно завдання Кабінету Міністрів до певного періоду розглянути це питання і запропонувати законопроєкт для розгляду у Верховній Раді. Спливає термін у вересні місяці. Ми в це рішення внесли певне доповнення. Воно стосується того, що на сьогоднішній день ті люди, які заповнюють декларацію згідно із законом про запобігання корупції, мають обов’язково, там буде додана обов’язкова графа - стосовно того, чи мають ці люди громадянства інших країн або посвідку на проживання в тій чи іншій країні. Це буде обов’язково безпосередньо для тих громадян, які заповнюють ці декларації. Таких громадян у нас близько одного мільйона на рік. І це буде обов’язково для всіх", - зазначив Данілов.

За словами секретаря, Кабінету міністрів було запропоновано до кінця вересня внести законопроєкт про заборону подвійного громадянства чиновникам.

Зокрема, він додав, що після того, як Рада прийме закон про олігархів, ті теж будуть зобов’язані заповнювати декларації і вказувати при наявності інше громадянство.

Читайте також