Нардеп Г.Ткачук розповів про надходження до бюджету, виклики у медгалузі, ситуацію на Донбасі та популізм "Самопомочі" (Відео)
12:54 08.02.2017

Народний депутат України Геннадій Ткачук взяв участь в телепрограмі «Трибуна» на каналі ВДТ. Він розповів, за рахунок чого зросли надходження до державного бюджету, торкнувся теми викликів у медичній галузі, ситуації на окупованому Донбасі та популізму фракції "Самопоміч".

- Надходження до бюджету зросли на 15%.  За рахунок яких джерел наповнення бюджету вдалося досягти таких результатів?

- Володимир Гройсман наголосив на неприпустимості контрабанди і наведення ладу на митниці. І лише за грудень на митниці збори збільшились на 4 млрд. грн. Якщо така тенденція залишиться, то збори від надходжень на митниці будуть близько 100 млрд. в рік. Це говорить про те, що ми виконаємо бюджет, більше того, ми зможемо, як це було обіцяно, вдвічі підвищити мінімальну пенсію. Друге джерело, це суттєва боротьба з корупцією. Це ті внутрішні резерви, які в нас є, і на яких сидять спритні ділки і займаються грабежем держави.  Цьому потрібно ставити край.  Уряд вніс деякі законопроекти. Я думаю, що покарання корупціонерів буде жорсткішим, а головне, щоб воно було невідворотнім. І тобі ми будемо говорити про те, що гроші направлятимуться не на офшорні чи закордонні рахунки деяких ділків, а на підтримку вітчизняного виробника, на підтримку населення.

- Як відомо, з січня підвищили мінімальну зарплату, вона тепер 3200 грн. Це серйозний крок, разом з тим, ми спостерігаємо, що ціни зростають. Чи не буде це таким собі фінансовим балансом в країні

- Треба чітко усвідомлювати, що є кілька проблем, які треба вирішувати, але безліч часу їх не вирішували. Ми знаємо що сьогодні дірка в пенсійному фонді – 150 млрд. грн.  Це мінус, тобто це гроші, яких нема, це дефіцит. Друге питання - націоналізація Приватбанку. Це ще 150 млрд., адже уряд прийняв, я вважаю, серйозне і дуже важке рішення: підтримати вкладників банку Приват. Таким чином, ви розумієте, скільки всього в країни не вистачає грошей. Яким шляхом наповнювати держбюджет? Безумовно, було прийняте мудре рішення, що мінімальна зарплата має дорівнювати прожитковому мінімуму. Звісно, що деякі підприємці, державні установи вигадують різні шляхи, наприклад, переводять людей на 0,5-0,7 ставки,  аби не виплачувати цю суму. Я вважаю, що це хибний крок, з цим потрібно рішуче боротись. Люди мають отримувати гідну зарплату, і мінімальну в тому числі, яка встановлена державою. Сьогодні багато людей (47%) отримують зарплату в конвертах, неофіційно, не сплачуючи жодних податків. А звідки тоді люди будуть отримувати пенсії та соцвиплати, якщо податки не сплачуються? А іноземні держави, які надають Україні позики, виставляють умови продати землю, підвищити пенсійний вік тощо. До речі, наголошую, що уряд Гройсмана категорично проти підвищення пенсійного віку. А в той же час в країні знаходиться близько 60 млрд. доларів «на руках». Тому що навіть наші високопосадовці, урядовці і інші люди, які декларували свої статки, вони всі зберігають їх у валюті. Люди повинні мати змогу відкривати підприємства, вкладати гроші в будівництво. Щоб гроші приносили користь і людям, і економіці, і державі. От про що сьогодні йде мова. До речі, підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн надало лише за січень до пенсійного фонду більше надходжень на 1млрд. 200 тис грн. Цю тенденцію потрібно зберігати.

- Ви неодноразово піднімали питання щодо ситуації з медичною галуззю. Були різні шляхи вирішення кризи у медгалузі. Вже рік ми  говоримо про це, але по суті люди не відчувають змін...

- Ми знаємо, що Україна займає одне з останніх місць по тривалості життя населення. Хіба це припустимо для сучасної європейської країни? Дуже багато було галасу навколо медичної реформи, змін ніяких не було. Я вважаю, потрібно системно до цього підходити. Перш за все, це надання якісної меддопомоги. Якщо держава гарантує надання медичних препаратів і послуг безкоштовно, то вони і мають бути безкоштовними. Сьогодні  урядом В.Гройсмана виділені значні кошти на закупівлю сучасного обладнання, на закупівлю ліків, які люди мають отримувати безкоштовно. І тепер треба прослідкувати за тим, як це все виконуються, адже ми знаємо, що існує так звана тендерна мафія… Якщо її вплив нейтралізувати, то ліки будуть набагато дешевшими. Далі треба думати, щоб зробити державне страхування пацієнтів.

- Ситуація на сході країни залишається критичною. Заява фракції «Самопоміч» щодо реінтеграції Донбасу це піар чи правильний хід?

- Це чистий піар партії «Самопоміч». Більше того, це не просто піар, це спроба відволікти увагу від бездарності керівника партії Андрія Садового, який є мером Львова. Всі знають в якому жахливому стані перебуває Львів, що сміття не вивозиться. «Самопоміч» шукає привід заявити гучно про будь-який скандал з метою відвернути увагу від цього. Бо рейтинг політсили дорівнює рейтингу її лідера, а він котиться стрімко нижче і нижче. Я думаю,  з фракції «Самопоміч» будуть скоро виходити депутати, бо перспектив у цієї політсили, з моєї точку зору, нема. Давайте тепер розберемося, що прийняв уряд, і про що говорить «Самопоміч». На територіях, непідконтрольних Україні, є 2.7 млн. людей. «Самопоміч» пропонує відгородитись від них забором і забути, що вони існують. Це заморожений конфлікт, який може десятиріччями не вирішуватись. Уряд же пропонує, що ті люди, які хочуть переїхати до підконтрольної Україні території, можуть тут навчатися, отримувати реабілітаційну та психологічну допомогу тощо. Тобто людям треба дати можливість повернутися до України.

- Нещодавно ви взяли участь сесії Вінницької міської ради, колись ви і самі були депутатом ВМР. Маєте можливість порівняти, як нині працює міськрада

- Мені дуже приємно спостерігати за діяльністю Вінницької міської ради. В нас дуже чисте, комфортне і  охайне місто, чого не можна сказати про Львів.  Я вважаю, що вінничани  не помилились,  обравши таку владу і такий депутатський корпус. Безумовно, там є кілька демагогів, які все критикують і ного не пропонують. Але, дякувати Богу, у Вінницькій міськраді їх небагато.

Читайте також