Рішення Нідерландів щодо УА з Україною не вплине на питання безвізу – В.Фесенко
12:52 25.09.2016

Рішення Нідерландів за результатами квітневого референдуму щодо нератифікації угоди про асоціацію між Україною і ЄС не вплине на рішення щодо запровадження безвізового режиму. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив політолог Володимир Фесенко.

"Це речі не пов’язані між собою. Угода про безвізовий статус – вона залежить не від Нідерландів, і не від угоди про асоціацію з Україною, тим паче від ратифікації угоди", - повідомив В.Фесенко.

За його словами, Україні не варто сильно перейматися рішенням Нідерландів, адже, в першу чергу, це проблема нідерландських політиків.

"Нідерландські політики зараз шукають такий компроміс, щоб, скажімо так, врахувати результати референдуму (тому що вже наближуються вибори у Нідерландах парламентські, і вони не хочуть "підставлятися" перед виборцями), у той же час вони не можуть відійти від спільних зобов'язань у рамках цієї угоди, адже це ж була спільна позиція ЄС… Ми не можемо вплинути на внутрішнє рішення Нідерландів – це питання внутрішнього компромісу, а також питання взаємин між Нідерландами і ЄС", - додав він.

На його думку, угода про асоціацію між Україною і ЄС буде діяти у будь-якому випадку, можливо, за виключенням Нідерландів.

"Заява суто політична, це заява не для України, а, скажімо так, громадська думка Нідерландів. В принципі, якщо не буде рішення, угода буде діяти, за виключенням Нідерландів", - зазначив В.Фесенко.

За словами експерта, в найближчій перспективі, "ратифікують Нідерланди чи не ратифікують угоду – це, скоріше, має символічне значення.

"Я вважаю, що не варто зараз "вистрибувати зі штанців" заради того, щоб будь-якою ціною була ратифікована ця угода (УА між Україною та ЄС). Ця угода не є ідеальною для України, це теж треба розуміти. Вона є позитивною, необхідною для нас, але зараз, за 2 роки, багато чого змінилося і в самому ЄС… Тому не варто демонструвати, що для нас це найбільш важлива річ", - підсумував В.Фесенко.

Як повідомляв УНН, за словами прем’єр-міністра Нідерландів Марк Рютте, уряд, швидше за все, не ратифікує угоду про асоціацію між ЄС і Україною.

Нагадаємо, жителі Нідерландів на консультативному референдумі у квітні проголосували проти ратифікації угоди про асоціацію України і ЄС. Відтак, проти виступили 61% громадян, за — 38,2%. Явка склала 32% за необхідних 30%.

Референдум мав рекомендаційний характер і юридично ні до чого уряд не зобов’язував. Як зазначають оглядачі, Нідерланди мали вибір — або ратифікувати угоду про асоціацією, незважаючи на плебісцит, або домовитися з іншими країнами ЄС про те, що угода — або деякі її частини — не поширюватимуться на Нідерланди.

 Джерело: УНН

Читайте також