«Найкривавіший день»: ООН повідомила про вбивство 107 осіб на субботніх протестах у М'янмі
18:29 29.03.2021
265

Представники сил безпеки М'янми 27 березня вбили 107 осіб під час демонстрацій проти захопившої владу в країні військової хунти. Про це заявляє Організація Об'єднаних Націй.

За даними ООН, в числі жертв семеро дітей. Число загиблих, як очікується, буде рости в міру підтвердження повідомлень. Ще сотні людей під час суботніх протестів були поранені, тисячі були заарештовані.

«Суббота стала найкривавішим днем ​​з моменту початку демонстрацій проти перевороту <...> Офіційні особи ООН закликали військових негайно припинити вбивати тих самих людей, яким вони зобов'язані служити і яких повинні захищати», - йдеться в повідомленні організації.

27 березня військові М'янми відзначали 76-у річницю утворення Збройних сил країни. За даними місцевих ЗМІ, демонстрації проти військової диктатури в той день пройшли в 40 містах. Видання Myanmar Now повідомляло про не менш ніж 114 загиблих.

Дя довідки, державний переворот в М'янмі стався 1 лютого. Військова хунта заарештувала лідерів країни, в числі яких опинилася лауреат Нобелівської премії миру держрадник (фактично глава уряду) Аун Сан Су Чжі. Після цього в М'янмі спалахнули протести. Як передає Reuters, всього за цей час було вбито 459 осіб.

 

Автор: Єва Козаченко
Читайте також