Amnesty International: влада використовувала пандемію коронавірусу для порушення прав людини в багатьох країнах
18:29 07.04.2021
268

Пандемія коронавірусу серйозно погіршила ситуацію з правами людини в усьому світі, йдеться в доповіді міжнародної неурядової організації Amnesty International за 2020-2021 роки.

Світові лідери «безжально скористалися кризою і використовували Covid-19 як зброю для нових посягань на права людини», говориться в звіті.

«Пандемія коронавірусу безжально оголила і підкреслила нерівність всередині країн та між ними, а також продемонструвала кричуще нехтування наших лідерів до загальнолюдських цінностей. Десятиліття суперечливої політики, помилкових заходів жорсткої економії і рішень політиків не вкладати кошти в напівзруйновану суспільну інфраструктуру стали причиною того, що багато хто стали жертвами коронавірусу », - заявила генеральний секретар Amnesty International Аньєс Калламар.

 

За даними Amnesty, найгірше йдуть справи з правами вразливих категорій громадян: це жінки, люди похилого віку, представники ЛГБТ і етнічних меншин, біженці, трудові мігранти, працівники охорони здоров'я і люди, зайняті в тіньових секторах економіки.

В Amnesty вказали на наступні проблеми:

  • зростання рівня домашнього насильства, а також насильства щодо представників ЛГБТ. В умовах пандемії людям стало значно складніше шукати підтримки в ситуації абьюзу через відсутність механізмів, що дозволяють повідомляти про насильство, перебуваючи в ізоляції;
  • погіршення становища біженців і трудових мігрантів;
  • ігнорування проблем працівників охорони здоров'я, недостатні заходи соціального захисту або їх відсутність;
  • відсутність міжнародного співробітництва, «війна за вакцини»;
  • обмеження свободи вираження думок, жорстке придушення протестних настроїв.

Крім підсумків ситуації в світі доповідь також охоплює ситуацію з правами людини в 149 країнах. У Росії пандемія коронавируса, за даними організації, висвітлила «хронічне недофінансування системи охорони здоров'я», правозахисники також відзначили обмеження свободи зібрань, незадовільну ситуацію з трудовими мігрантами і незалежністю судів і зубожіння громадян через економічні заходи і санкції.

Автор: Анна Макарчук
Читайте також