Nexta опублікувала фільм про «палац» та інше «багатомільйонне майно» Лукашенко
14:31 10.03.2021
259

Nexta, головний проект про протести в Білорусі, випустили фільм «Лукашенко. Золоте дно» про вірогідну нерухомість президента Олександра Лукашенка. За добу відео набрало на YouTube понад півтора мільйона переглядів.

Автори фільму перераховують 18 об'єктів нерухомості, якими, як стверджується, користується Лукашенко. Серед них - Палац незалежності в Мінську, база відпочинку «Крупенін» у Вітебській області і хутір «Вискули» в Брестській області. На утримання резиденцій президента щомісяця витрачаються мільйони доларів, повідомляє в фільмі  співробітник адміністрації Лукашенко.

Джерело NEXTA стверджує, що в Палаці незалежності є баня, сауна, басейн, зимовий сад, збройова, винний льох і вертолітний майданчик. Загальну площу палацу оцінюють більш ніж в 50 тисяч квадратних метрів.

У фільмі йдеться про те, що Палац незалежності побудований на кошти з бюджету республіки і Мінська, хоча Лукашенко стверджував, що в цей проект «не вклали жодного рубля з бюджету».

Nexta розповіла, що у Лукашенка є автомобілі преміум-класу, літаки, годинник вартістю понад десятка тисяч євро і золоті ручки. В автопарку глави Білорусі, за словами творців фільму, дві машини Audi, автомобіль Maybach, Rolls-Royce, Mercedes і Tesla. У 2019 Лукашенко запевняв, що Tesla йому подарував глава компанії Ілон Маск, але бізнесмен це спростував.

Минулого тижня, до виходу фільму, президент Білорусі заперечував, що у нього є особистий палац. «Якщо хтось знайде палац Лукашенка, відразу ж заселяйтеся <...> По-моєму, 7х8 будиночок, де я виріс з матір'ю. Ось це мій палац. Усе. Все інше належить державі», - говорив він.

Білоруське видання «Наша Нiва» стверджує, що більша частина фільму Nexta - «компіляція фактів, раніше відомих політизованою аудиторією».

Автор: Анна Макарчук
Читайте також