Україна чекає від США сприяння зі вступом до НАТО
14:01 11.03.2021
258

Заяви пролунали під час Київського безпекового форуму, що відбувся в столиці України, повідомляє Голос Америки.

"Ми вважаємо, що прихід Президента Сполучених Штатів Америки Джозефа Байдена та нової американської адміністрації відкриває можливість поглибити стратегічне партнерство та зобов’язання між Сполученими Штатами й Україною". 

А тим часом у посольстві США вважають, що значною перешкодою для євроатлантичної інтеграції України залишається корупція. 

Про це сказала, звертаючись до Київського безпекового форуму, тимчасова повірена США Крістіна Квін.

Вона зазначила, що "Наші спільні пріоритети - врегулювання конфлікту на сході України та боротьба з корупцією, яка є значною перешкодою для всебічного економічного зростання і євроатлантичної інтеграції України".

Як вона додала, виконуючи ці пріоритетні завдання, президент Зеленський зіткнувся з проблемами. І якщо спроби досягнути миру були заблоковані російською непоступливістю, то боротьбі з корупцією наполегливо протидіють впливові монопольні кола в Україні, намагаючись підірвати антикорупційну інфраструктуру.

Серед 12 ключових завдань, оголошених учасниками форуму - розширення оборонної допомоги Україні з боку США для протидії російській агресії, активніше залучення Сполучених Штатів до переговорного процесу щодо відновлення суверенітету і територіальної цілісності України.

Оновлене партнерство, згідно з відозвою, передбачає також сприяння зі вступом України до НАТО.

"Сполучені Штати та Україна мають співпрацювати для просування інтеграції України до НАТО і досягнення кінцевої мети Києва - членства в НАТО. США повинні твердо дотримуватися політики "відкритих дверей" НАТО і надавати Києву поради, яким чином найкраще підготуватися до членства", - мовиться в спільній заяві.

Автор: Анна Макарчук
Читайте також