Єрмак пояснив, чому покликав Фокіна у ТКГ
16:30 04.10.2020
278

Рішення про запрошення експрем'єр-міністра Вітольда Фокіна до Тристоронньої контактної групи по Донбасу було пов'язане з тим, щовін народився у цьому регіоні і має великий політичний досвід.

Про це заявив глава Офісу президента України Володимира Зеленського Андрій Єрмак в ефірі каналу "Україна 24". За його словами, рішення було колективним.

 

"Ухвалювалося воно (рішення – Ред.), беручи до уваги те, що Фокін народився на Донбасі, пройшов досить тривалий шлях, плюс має досить великий політичний управлінський досвід, двічі прем'єр-міністр, людина, котра відмовила Горбачову у тому, щоб стати прем'єр-міністром у СРСР", – сказав Єрмак.

Глава ОП наголосив, що ТКГ – це консультаційний майданчик, тому рішення, які вона ухвалює не несуть жодних політичних зобов'язань для України.

 

"Люди, які там працюють, працюють на громадських засадах. Вони не отримують зарплату, й фактично виробляють рішення, які потім імплементуються через органи, які ці рішення можуть юридично й політично ухвалювати. Тому не треба переоцінювати й висловлювання, і якісь проміжні ідеї, які відбуваються в рамках цих консультацій", – сказав Єрмак.

Також він підкреслив, що заяви Фокіна про те, що нібито війни між Росією та Україною немає – не транслюють офіційну позицію Офісу президента.

"Але трапилася ситуація, коли слова й заяви Фокіна мали, безумовно, публічний характер і, безумовно, вони не збігалися з офіційною позицією української делегації. Саме тому президентом було прийнято рішення – виключити Фокіна з ТКГ", – сказав він.

Автор: Анна Макарчук
Читайте також