Кулеба закликав ОБСЄ відкрити додаткові патрульні бази
17:03 04.04.2021
265

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів напередодні телефонну розмову з діючою головою ОБСЄ, міністром закордонних справ Швеції Анн Лінде, повідомляє преслужба МЗС.

Міністр поінформував співрозмовницю про системне загострення Росією безпекової ситуації у Донецькій та Луганській областях та в Криму на тлі небажання Російської Федерації підтвердити свою відданість режиму припинення вогню, а також нарощування російської військової присутності поблизу кордонів нашої держави.

Дмитро Кулеба звернув  увагу на зростання протягом останніх тижнів інтенсивності російської пропаганди, зокрема системні спроби поширювати дезінформацію про нібито підготовку України до здійснення військової ескалації. Глава МЗС України запевнив співрозмовницю, що подібні звинувачення не мають нічого спільного із дійсністю, адже Україна залишається відданою політико-дипломатичним шляхам врегулювання конфлікту та деокупації українських територій.

Він закликав ОБСЄ відкрити додаткові передові патрульні бази ОБСЄ вздовж неконтрольованої ділянки українсько-російського державного кордону.

«У наступні тижні важливо пильно стежити за кожним кроком Росії. І якщо є зараз місце, де ця увага потрібна більше, ніж будь-де, то це саме неконтрольована ділянка кордону між Україною та Росією», - наголосив Кулеба.

 

Автор: Єва Козаченко
Читайте також