Блокування Росією Керченської протоки завдасть Україні збитків - експерти
13:04 17.04.2021
301

МЗС України різко відреагувало на повідомлення про блокування Росією з 24 квітня по 31 жовтня частини акваторії Чорного моря в напрямку Керченської протоки для військових і державних іноземних кораблів. Українські оглядачі прогнозують, що окрім порушення міжнародного права, цей крок Москви може спричинити економічні збитки для України в короткотерміновій та далекосяжній перспективі, передає DW.

Зменшення перевалки на азовських українських портах може і не мати критичних значень в загальнонаціональному масштабі, припустив експерт київського Міжнародного центру перспективних досліджень Єгор Киян. За його словами, логістика постачання на маріупольські металургійні гіганти вже переорієнтувалася на морський порт в Одесі. "Але будь-яке додаткове навантаження на цей порт може стати критичним, бо він вже не справляється з надмірним вантажопотоком. До того ж, залізнична і автотранспортна інфраструктура з Одеси вже зараз справляє ефект "вузького горла", через яке не встигають проходити збільшені обсяги вантажів", - оцінює Киян.

Але найбільшої шкоди економіці України внаслідок блокування Керченської протоки може зазнати стратегічний ресурс України в міжнародній системі розподілу праці, як транзитної держави, переконаний експерт. 

 

Автор: Єва Козаченко
Читайте також