США повідомили про плани відправити військові кораблі в Чорне море для підтримки України
14:04 09.04.2021
412

У найближчі тижні США може відправити свої військові кораблі в Чорне море для підтримки України, повідомив офіційний представник американського Міноборони, передає CNN. У США хочуть це зробити для підтримки України через посилення присутності російських військ на кордоні країни.

Розгортання додаткових кораблів в Чорному морі стане особливим сигналом для Москви, що США уважно стежать за ситуацією навколо України, повідомило джерело. Присутність американців не буде скандальним - ВМФ США регулярно діють в Чорному морі.

Американська влада повинна буде повідомити владу Туреччини про прохід їх кораблів через протоки Босфор і Дарданелли за 14 днів. Поки інформації про таке повідомлення не було.

Розвідувальні літаки США проводять польоти над Чорним морем для контролю ситуації на кордоні України. 7 квітня два американських бомбардувальника B-1 зробили виліт над Егейським морем. Вони стежать за збільшеною активністю російських військ в Криму. Експерти США поки не оцінюють концентрацію російських військ як підготовку до військової операції. У Пентагоні додали, що «якщо щось зміниться, ми будемо готові відреагувати».

Відомості про перекидання російських військ до кордонів України стали з'являтися в кінці березня. За версією українських збройних сил, уздовж кордону розмістили 28 батальйонних тактичних груп російської армії. 

Автор: Єва Козаченко
Читайте також