Вороненкова поховали у Києві
16:39 25.03.2017
254

У суботу на території напівзакритого Звіринецького кладовища в Києві поховали екс-депутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова, якого 23 березня застрелили у центрі столиці.

Попередньо о 12:00 Вороненкова відспівали у Володимирському соборі, повідомляє ТСН.

На похорон політика прибули його дружина Марія Максакова, депутат Держдуми РФ від Новосибірська, який живе в еміграції, Ілля Пономарьов (із ним Вороненков мав зустрітися перед тим, як був застрелений), а також Ольга Курносова, російська активістка.

Крім того, на похороні був присутній український нардеп Антон Геращенко.

Коли труну опустили, Максакова промовила останнє слово, подякувала чоловіку. Вдова також подякувала Україні за те, що прийняла її з покійним уже чоловіком.

Пономарьов, своєму чергою, пообіцяв помститися за Вороненкова. "Ми помстимося", — сказав він.

Загалом на кладовищі було 20 близьких Вороненкову людей та журналісти.

Разом з тим, раніше Антон Геращенко повідомив журналістам біля Володимирського собору, що Пономарьову і Маскаковій надана державна охорона.

"Так, надана державна охорона - і їй, і Іллі Пономарьову, який також дав свідчення проти Януковича і щодо агресивної загарбницької війни Російської Федерації", - цитує нардепа "Інтерфакс-Україна".

Геращенко також повідомив журналістам, що охоронець загиблого Вороненкова перебуває в стабільно важкому стані.

"Він перебуває у важкому стані, але цей стан стабільний, і ми сподіваємося, що він незабаром видужає і приступить до виконання службових обов'язків", - повідомив Геращенко.

Як відомо, Денис Вороненков переїхав із родиною із Росії до України й у грудні 2016 року отримав громадянство України. Він дав свідчення у справі проти екс-президента України Віктора Януковича про державну зраду.

У Росії Вороненкова оголосили у розшук, звинувачуючи в шахрайстві. Захист колишнього депутата Держдуми за 10 днів до його вбивства повідомивправоохоронним органам Росії його адресу в Києві.

23 березня 2017 року Вороненкова застрелили у центрі Києва біля готелю "Прем’єр Палас". Охоронець колишнього російського депутата, який також отримав поранення, встиг поранити нападника – і той згодом помер у лікарні.

За даними українських правоохоронців, Вороненкова застрелив 28-річний громадянин України Павло Паршов, який служив у Нацгвардії і виконував завдання російських спецслужб.

Українська влада попередньо підозрює руку Москви у вбивстві Вороненкова.

Джерелo: Українська правда

Читайте також