Зеленський вніс в Раду проект про відповідальність за брехню в е-деклараціях
14:38 27.11.2020
279

Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект про відповідальність за брехню в електронних деклараціях. Проект зареєстрований під №4434.

Про це свідчать дані на сайті парламенту.

Останній етап проходження документа - переданий на розгляд керівництву.

Закон пропонує виключити статтю 3661 Кримінального кодексу. Кодекс хочуть доповнити новою статтею 3662 "Декларування недостовірної інформації".

У цій статті передбачено, що за таке правопорушення загрожує кримінальна відповідальність у вигляді штрафу від 2500 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на термін від 150 до 240 годин, або позбавлення волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Пропонується окремо визначити в статті 3663 КК кримінальну відповідальність за неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Раніше представник президента в Конституційному суді України, нардеп Федір Веніславський анонсував, що в Раду на цьому тижні внесуть новий законопроект про відповідальність за брехню в електронних деклараціях.

Автор: Анна Макарчук
Читайте також