Власників "євроблях" почали карати за нерозмитнені авто: які рішення виносять суди
15:30 28.12.2021
307

У листопаді в Україні завершився пільговий період, під час якого водії могли поставити авто на облік за особливою формулою.

Суди в Україні масово позбавляють водійських прав власників нерозмитнених авто на іноземній реєстрації. 

Як пише "Дорожній адвокат", за керування авто, яке своєчасно не вивезли з території України, передбачений штраф 8500 гривень, який поліція виписує на місці зупинки. При повторній зупинці протягом року штраф зростає до 17 тисяч, при цьому водія позбавляють на рік права кермування строком на 1 рік з оплатним вилученням авто чи без такого. У другому випадку рішення має виносити суд.

Як зазначається, правоохоронці до закінчення пільгового періоду розмитнення рідко штрафували власників "євроблях". Коли цей період завершився, кількість покарань для порушників різко зросла. Зараз, за даними юристів, суди переповнені такими справами й найчастіше карають водіїв штрафом у 17 тисяч і позбавленням права керування авто на рік.

Якщо водій, якого позбавили прав, сяде у вказаний в рішенні період за кермо, на нього чекатиме штраф у 20 400 гривень, повторне порушення "коштуватиме" 40 800 гривень.

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також