Білоруський держканал опублікував інтерв'ю з Романом Протасевичем
13:02 04.06.2021
263

3 червня білоруський державний телеканал ОНТ випустив інтерв'ю колишнього головного редактора Telegram-каналу Nexta Романа Протасевича, заарештованого в Мінську в кінці травня. У ньому він визнав провину в організації мітингів в Білорусі, розкритикував опозицію в країні і назвав президента Олександра Лукашенка людиною «зі сталевими яйцями».

Протасевич дав інтерв'ю керівнику телеканалу Марату Маркову, який веде програму «Марков. Нічого особистого". Колишній головний редактор Nexta заявив, що відчуває себе «чудово», і зазначив, що добровільно погодився дати інтерв'ю.

Про участь в мітингах і політиці

За словами Протасевича, він був одним з тих, хто публікував заклики вийти на вулиці білоруських міст 9 серпня 2020 року. «Я дійсно повністю визнав провину по цій частині. І далі я усвідомлював, що заклики, які опублікував я в тому числі, вони стали наслідком того, що на вулиці, по суті, почалися неконтрольовані заворушення. І, по суті, три дня Мінськ жив в хаосі », - повідомив Протасевич.

В кінці інтерв'ю Протасевич повідомив, що більше «не захоче лізти в політику». «Я хочу сподіватися, що я зможу все виправити і жити звичайним спокійним життям, завести сім'ю, дітей, перестати бігти від чогось», - сказав він.

Про посадку літака RyanAir в Мінську, після якої його затримали

За словами Протасевича, за посадкою літака коштує Данило Богданович, що був в оточенні колишнього кандидата в президенти Білорусі. «У мене не складалися відносини (з Богдановичем) останнім часом, я емоційно втомився, не хотів виконувати якусь політичну роботу, хотів просто займатися фотографією», - зізнався Протасевич. Він також заявив, що за два дні до вильоту обговорювалося його можливе звільнення з-за того, що він «прострочив якийсь дріб'язковий дедлайн».

Про російського спонсора Nexta

Протасевич заявив, що Nexta спонсорував російський олігарх. Telegram-канал нібито отримував пожертвування від компанії, що належить російському олігархові. Протасевич не повідомив її назву, але заявив, що вона «пов'язана з Уралом і гірською здобиччю». За його словами, після завершення протестів в Білорусі канал Nexta повинен був перейти на російську повістку.

Про ставлення до білоруської опозиції і Лукашенко

Протасевич розкритикував білоруську опозицію, очолювану Тіхановскою. За його словами, політика «містить» литовських платників податків і приватних спонсорів-бізнесменів. На записі він також стверджує, що «Білоруський будинок» в Варшаві та проект Nexta отримали від уряду Польщі близько 50 мільйонів злотих.

Протасевич заявив, що, коли почав занурюватися в політику, він зрозумів: «багато речей, за які критикували Олександра Григоровича, - це просто спроба тиску». «У багатьох моментах він, перепрошую за такий вислів, людина зі сталевими яйцями», - зазначив він.

Реакція батька Протасевича

В інтерв'ю Протасевич сказав, що перед записом його НЕ гримували, однак на його руках помітили сліди тілесних ушкоджень. Так, його батько Дмитро Протасевич повідомив телеканалу «Теперішній час», що перед інтерв'ю його сина «намагалися душити, били», а в кадрі «видно сліди від наручників».

Автор: Маргарита Грабова
Читайте також