Експерти передбачають, що росія може стати васалом Китаю
13:00 24.05.2022
604

Китай, імовірно, намагатиметься використати ізоляцію рф на Заході, аби посилити залежність москви від себе, і росія може стати васальною державою. Таку думку висловив експрем’єр-міністр і колишній глава МЗС Фінляндії, нині директор Школи транснаціонального управління Інституту Європейського університету Александер Стубб на Всесвітньому економічному форумі під час панельної дискусії щодо майбутнього рф.

«Чи він (лідер КНР Сі Цзіньпін – ред.) хоче, щоб путін програв? Ні. Я думаю, що росія стане, якщо так можна сказати, трохи державою-васалом Китаю», - заявив Стубб.

На його думку, Китай балансуватиме між Заходом і росією, не підтримуючи відкрито москву, аби уникнути вторинних санкцій. Водночас КНР намагатиметься посилювати завдяки інвестиціям залежність рф від себе.

Своєю чергою гендиректор британського Об'єднаного королівського інституту з дослідження проблем оборони та безпеки Карін фон Гіппель у своєму виступі вказала на те, що Китай міг би скористатися нагодою вплинути на путіна з метою припинення війни в Україні. На її переконання, лідер КНР Сі Цзіньпін – «це єдина людина, яку путін слухає і, може, навіть побоюється».

«Якби Китай чинив тиск на росію задля припинення якось цієї війни, то опинився б на глобальних лідерських позиціях, ставши таким чином супердержавою, яка відіграє позитивну роль, а також поліпшивши свої відносини з США. Це було б фундаментальним поворотом подій, якби Китай відіграв цю роль. Але наразі я не бачу, що вони зацікавлені в тому, щоб це зробити», - заявила фон Гіппель.

Британський експерт також вказала на те, що надалі путін буде парією і ніхто йому не подасть руки на Заході. «Я не можу уявити, що хтось на Заході може у майбутньому потискати путіну руку. Він уже є міжнародним вигнанцем. І повернення до того, що було раніше, не буде», - заявила фон Гіппель.

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також