росія влаштувала істерику через «символіку Азову» у Відні
10:32 27.05.2022
258

Біля пам’ятника радянським воїнам-визволителям у центрі Відня на розмальованій у синьо-жовтні кольори стіни з'явився символ, схожий на символіку героїчного підрозділу НГУ "Азов".

Розташований на площі Шварценбергплатц меморіальний комплекс воїнам Червоної армії є центральним елементом в російській кампанії "побєдобєсія" у Відні, з щорічною активізацією на 9 травня. На початку березня після повномасштабного вторгнення рф в Україну, стіну, яка розташована позаду комплексу і яка знаходиться у приватній власності сім’ї Шварценберг, було пофарбовано у синьо-жовтні кольори.

Саме на цій "українській" стіні і з'явився широко використовуваний "Азовом" символ – "Ідея нації" у вигляді монограми літер I та N, візуально схожий на рунічний символ "Вовчий гак" ("Вольфсенгель"). Крім того, було нанесено неправильну транслітерацію слова "Азов" – "A$OV", з літерою "S" у виглядів знаку долара замість "Z".

Хто саме зробив напис – невідомо. У четвер поліцейський у розмові з кореспондентом зазначив, що інцидент розслідується, перевіряються, зокрема, встановлені на площі камери.

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також