Комітет ВР рекомендував переголосувати три поправки у законі про олігархів
11:30 22.10.2021
256

Парламентський комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендуватиме Верховній Раді переголосувати ст. 5, 7 та 9 законопроекту № 5599 про олігархів за статтею 131 Регламенту ВР. Про це повідомив член комітету, представник Президента в Конституційному Суді України Федір Веніславський.

“Те, що вирішили переголосувати (правки до законопроекту № 5599 — ред.), відповідає дійсності. Але саме по 131-й статті. Не в зв’язку з тим, що були враховані якісь взаємовиключаючі положення, а в зв’язку із тим, що у ст. 5 є право людини подавати письмові заяви і пояснення, але не було кореспондуючого обов’язку РНБО її заслухати. З метою усунення цієї суперечності ми пропонуємо переголосувати ст. 5, де буде передбачено такий обов’язок, а також у ст. 7 було включено в результаті того, що ми допрацьовували законопроект, інформацію про осіб, які подають декларацію. А негативні наслідки застосовуються безвідносно до того, за яких підстав людина була внесена до реєстру. Ми уточнили у ст. 7, що негативні наслідки застосовуються виключно до осіб, які визначені олігархами", - сказав Веніславський.

Те ж саме, з його слів, стосується ст. 9. Отже, комітет пропонує переголосувати три статті - ст. 5, 7 і 9.

Веніславський повідомив, що сьогодні рішення комітету буде направлено голові ВР.

Стаття 131 Регламенту ВР передбачає, що у разі виявлення у поданому на підпис тексті закону редакційних неточностей або явних неузгодженостей між його положеннями голова Верховної Ради України може внести на розгляд Верховної Ради пропозиції щодо усунення таких неточностей чи неузгодженостей.

 

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також