Рада не проголосувала за створення ТСК у справі «вагнерівців»
15:02 19.05.2021
325

Назва проєкту постанови №4105, який пропонувала опозиція – “Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування оприлюднених у засобах масової інформації фактів можливих протиправних дій посадових осіб, що могли призвести до уникнення кримінальної відповідальності членами “приватної військової компанії Вагнера” та нанесення шкоди національним інтересам України”.

До складу комісії надали своїх депутатів лише три демократичні опозиційні фракції – “Європейська солідарність”, “Голос” і “Батьківщина”.

Крім цих фракцій, за створення ТСК частково голосувала також “Опозиційна платформа – За життя” (17 “за”). “Слуги народу” дали тільки 12 голосів, “За майбутнє” – 4.

Перед голосуванням “5-й канал” інформував, що депутати “Слуги народу” отримання завдання керівництва “завалити” опозиційний проєкт щодо “вагнерівської” ТСК. Принаймні нардеп від “СН” Олег Марусяк під час засідання Верховної Ради читав повідомлення в чаті “Група Гришиної” (депутатка від “слуг”): “Провалюємо ТСК щодо вагнерівців Пороха і голосуємо нашу. … Важливо не промахнутися”.

Замість ТСК по «вагнерівцям» парламент проголосував за створення ТСК по «можливим протиправним діям представників державної влади ... які несли загрозу національним інтересам і безпеці України».

В рамках роботи цієї комісії будуть розглядати не тільки тему «вагнерівців», а й здачу Криму і Донбасу.

Головою цієї комісії буде Мар'яна Безугла, заступником - Нестор Шуфрич.

Автор: Єва Козаченко
Читайте також