Сайти «Дії» та низки міністерств досі не працюють через хакерську атаку
11:00 14.01.2022
256

Сайти семи міністерств та низки інших органів влади станом на 10 годину 14 січня не працюють через хакерську атаку. Зокрема, не працюють сайти міністерств: розвитку громад та територій, освіти і науки, аграрної політики та продовольства, енергетики, захисту довкілля та природних ресурсів, закордонних справ, у справах ветеранів.

Також не працюють портали "Дія", "Судова влада", сайти Державної служби з надзвичайних ситуацій, Вищої ради правосуддя, Верховного Суду.

При цьому, як повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації України у Телеграмі, роботу більшої частини державних ресурсів, на які була здійснена хакерська атака у ніч з 13 на 14 січня, вже відновлено.

"У ніч з 13 на 14 січня було здійснено хакерську атаку на низку урядових сайтів, зокрема МЗС, МОН та інші. Зловмисники на головних сторінках цих сайтів розмістили повідомлення провокаційного характеру. Роботу більшої частини атакованих державних ресурсів вже відновлено. Контент сайтів при цьому залишився без змін, і витоку персональних даних не відбулося. Інші сайти відновлять роботу найближчим часом", - ідеться у повідомленні.

Зазначається, що мобільний застосунок "Дія" працює в штатному режимі. У Мінцифри підкреслюють, що "Дія" — безпечний продукт, що не зберігає персональні дані, а лише відображає їх із реєстрів.

Портал "Дія" відключено, як і низку інших урядових сайтів. Це необхідно для локалізації проблеми та запобігання поширення атаки на інші ресурси.

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також