Закон має бути важливішим за внутрішньопартійні розбірки, - заява партії «УДАРу Віталія Кличка»
15:02 08.10.2021
262

Закон має бути важливішим за внутрішньопартійні розбірки, - заява партії «УДАРу Віталія Кличка» щодо відставки голови Верховної Ради

● Вчорашнє рішення парламенту про відставку голови Верховної Ради Дмитра Разумкова стало свідченням того, що парламент перетворився з законодавчого органу на місце, де відбувається зведення партійних рахунків. І як завжди, страждають від цього українські громадяни, які потребують вирішення надважливих питань.

● Це рішення не варто оцінювати лише з точки зору того, чиє прізвище вказане у постанові. Адже саме по собі голосування про відкликання Верховною Радою Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з посади є небезпечним прецедентом порушення Закону “Про регламент Верховної Ради України”. Адже було порушено як процедуру відсторонення Дмитра Разумкова від ведення засідань Верховної Ради, так і саму процедуру відкликання голови Верховної Ради з посади.

● Незалежний парламент для України за парламентсько-президентської моделі держави – це головний елемент в механізмі стримувань і противаг та єдиний запобіжник авторитаризму.

● Демократія - це вміння чути альтернативну думку. Демократія - це здатність відстоювати вільно свої погляди. Демократія - це можливість мати свою гідність. Українці ніколи не пробачали владі зазіхань на демократію. Це треба пам’ятати всім. Особливо у високих владних кабінетах.

● Демократія - це, в першу чергу, бездоганність процедури. До людини, яку звільняють з будь-якої посади, мають демонструвати повагу через дотримання процедури звільнення. Така людина не має почуватися жертвою політичної розправи. Саме в цьому сила і перевага демократії.

● Верховна Рада має бути взірцем виконання законів, а не просто місцем, де ці закони штампуються.

● Закон має бути важливішим за внутрішньопартійні розбірки!

Автор: Ася Пишко
Читайте також