Польща побудує 2,5-метровий паркан на кордоні з Білоруссю
10:02 24.08.2021
258

Міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак заявив у своєму твіттері, що Польща побудує паркан висотою 2,5 метра на кордоні з Білоруссю.

«На кордоні з Білоруссю буде побудований новий суцільний паркан висотою 2,5 м. На допомогу прикордонній службі буде залучено більше військовослужбовців. Незабаром я представлю подробиці подальшої участі Польських збройних сил », - написав він.

Раніше він повідомляв, що на кордоні вже будують тимчасові огорожі у вигляді колючого дроту, її проклали вже на 100 км кордону. Протяжність кордону Польщі та Білорусі - 398 кілометрів.

На кордоні працюють понад 900 солдатів польської армії і прикордонної служби. Блащак стверджує, що при необхідності число військових може бути збільшено.

На думку міністра, міграційні проблеми на кордоні Польщі та Білорусі - це «брудна гра Лукашенка і Кремля», а пошкодження огорож з дроту - тому підтвердження.

Gazeta Prawna з посиланням на польську прикордонну службу зазначає, що на польсько-білоруському кордоні в 2020 році 122 особи незаконно перетнули кордон. В цьому році число незаконних мігрантів з боку Білорусі зросло - 780 осіб. Всього було зафіксовано понад 2 тисячі спроб незаконного перетину кордону, з яких близько 1350 спроб були попереджені прикордонниками.

Литва також зобов'язалася звести паркан на кордоні з Білоруссю, але була змушена зупинити будівництво через брак колючого дроту.

Країни ЄС, які межують з Білоруссю, звинувачують Лукашенко в бездіяльності по відношенню до нелегальних мігрантів, які прийшли з Білорусі. Як наслідок, Олександр Лукашенко зажадав закрити «кожен метр» кордону Білорусі з півдня і заходу - сторін, де проходять межі з Україною, Литвою і Польщею.

Автор: Анна Макарчук
Читайте також