«Діабет — не перешкода»: у Вінниці обговорили проблеми дітей, які хворіють на цукровий діабет
17:36 05.11.2019

Підсумковий форум «Діабет — не перешкода» відбувся сьогодні в МЦ «Квадрат», організатори запросили на зібрання представників влади (як міської, так і обласної), лікарів Вінницького обласного ендокринологічного диспансеру і лікарів-ендокринологів з області, батьків, діти яких хворіють на цукровий діабет, та загалом осіб з цим діагнозом.

На форум були запрошені не лише представники ГО «Діа-діти», а й з інших партнерських організацій, а також всі, кого цікавить дана проблема.

— Ми тут плануємо представити свою виконану роботу, тобто 11 відеороликів- уроків «Школи цукрового діабету» для нововиявлених пацієнтів. Загалом форум організований для того, щоб обговорити всі болючі питання, які тривожать батьків, діти яких хворіють на цукровий діабет, людей з цукровим діабетом та знайти взаємодію і допомогу від влади, налагодити взаємозв’язок в усіма дотичними структурами, щоб життя хоч трохи полегшилось, — пояснила мету зібрання Кобзар Руслана, керівник проекту «Діабет — не перешкода».

Після анонсованого перегляду відеороликів, почалася практична робота учасників, зокрема, три групи, які представляли пацієнтів, владу та лікарів окремо обговорювали та озвучували через модераторів шляхи вирішення існуючих проблем у дітей з діагнозом — діабет.

Наприклад, однією з проблем, яку озвучила керівниця проекту «Діабет — не перешкода», полягає в тому, що не завжди діти з «солодкою хворобою» мають можливість реалізувати право на дошкільну та шкільну освіту, а також відпочинок в оздоровчих таборах, бо дошкільні заклади бояться брати дітей з цим захворюванням, навіть в відпочинком проблема, бо дорослі перестраховуються, намагаються уникнути відповідальності за цих дітей, вимагають від батьків різноманітних розписок тощо.

Така групова робота має на меті напрацювати «дорожню карту», яка б дала можливість батькам покроково вирішувати ті бюрократичні перешкоди, які перед ними виникають.

Читайте також