"Тримаю тебе біля серця" - вінницький фільм, який заслуговує на Оскар (Фото)
08:45 13.10.2017

Час спливає, роки біжать і одного разу ти замислюєшся, а що в цьому житті зробив. Заради чого жив... 2014 рік. Колишній військовий Сергій Вітрук не може знайти душевного спокою. Робота не приносить задоволення, з дружиною немає порозуміння, одна радість дочка Зорянка. А тут ще події на сході — АТО. Загибель колеги стає останньою краплею. Сергій вирішує добровільно повернутися в армію. Його підрозділ попадає в оточення. І саме там відбувається несподівана зустріч...Що зараз війна чи мир? Як жити, коли десь поруч гинуть люди захищаючи твій спокій?!

Саме про це йдеться у художньому фільмі "Тримаю тебе біля серця", який у Вінниці знімав режисер Валерій Шалига.

На прем'єрі фільму, який знімали 32 дні, режисер розповів, що у кіно використовується справжні фото вбитого АТОвця, який після смерті зіграв значну роль у кінострічці.  Головні ролі в фільмі грають актори київських театрів Лілія Нагорна й Ігор Волков. У зйомках задіяні і вінницькі актори Анатолій Вольський, Таїсія Славінська. Зіграють у фільмі й бійці АТО, нацгвардійці.

Під час перегляду виникають питання, чому квітку чорнобривця Зоряна подарувала Батькові? Як пояснив режисер, знімаючи один із епізодів наша героїня — донька героя — сама витягнула першу ліпшу квіточку, і таким чином з'явився такий собі символ - чорнобривець, який уособлює в собі щось домашнє. То ж руками дитини визначили символ фільму.

Один із героїв — боєць АТО, який на власній шкурі пройшов ті жахливі хвилини, розповідає, що багато реальних історій з його перебування на війні використали у фільмі.

Я особисто після одного із боїв закрив очі своєму побратиму. Це дуже важко, навіть не можу передати на словах. Ще один епізод — коли до мене зателефонувала дочка і почала співати гімн України. Її тендітний та ніжний голосок чули усі бійці. Саме це додавало нам сили боротися за мирне життя”, - додав актор Андрій.

Ми робили цей фільм заради тих, хто захищає нашу країну. Хотілося показати життя в паралелях сьогодення, що нам тут спокійно жити та працювати, а герої захищають наш спокій там”, - виступив режисер Валерій Шалига.

Емоції після перегляду кінострічки зашкалюють. Важко не помітити сльози у глядацьких очах. Фільм — неймовірно емоційний. А після його перегляду розумієш роль героїв та починаєш цінувати кожну хвилину життя.

 

Читайте також