Вінницькі юннати стали фіналістами конкурсу «Стокгольмський водний приз»
14:09 04.05.2021
289

Вінничани Єлизавета Тюх і Андрій Польовий стали фіналістами конкурсу «Всеукраїнський юнацький водний приз-2021», повідомляє прес-центр Вінницької обласної станції юннатів.

Він слугував національним етапом однойменного міжнародного змагання серед молоді. Конкурс «Юнацький водний приз» із 1997 року проводить Стокгольмський міжнародний водний інститут під час щорічного міжнародного водного конгресу «Світовий водний тиждень». Національні етапи відбуваються у понад 30 країнах світу. В Україні конкурс проходить із 2004 року. Головна його мета - залучити якнайбільше дітей до вирішення проблем забруднення водних ресурсів, нестачі питної води, раціонального її використання, об'єднання інтелектуальних та творчих здібностей молоді для розробки інноваційних рішень теперішніх і майбутніх проблем з водою. Загалом цього року було подано на Всеукраїнський конкурс 72 проекти (38 екологічних, 19 інженерно-технічних і 15 інженерно-хімічних проектів). 30 увійшло до фінального етапу, шість стали переможцями.

Наші фіналісти Єлизавета Тюх і Андрій Польовий є вихованцями гуртка «Юні садівники» Вінницької обласної станції юннатів, займаються під керівництвом Павла Мигуна. Вони успішно досліджували стан води у Південному Бузі. Конкурс проводиться за підтримки Посольства Швеції в Україні та низки державних і комерційних установ і організацій. Генеральний спонсор відзначив фіналістів і їх керівників цінними подарунками: глечиками для очистки води та пляшечками для води. Національний організатор конкурсу WaterNet також вручив всім учасникам комплект науково-практичних посібників серії «Світ сучасної водопідготовки». Вона присвячена різним аспектам якості
води, зокрема питної.

 

Читайте також