Про перспективи партії Зеленського на місцевих виборах в обласних центрах
14:58 05.10.2020
267

Останні опитування у регіонах вказують, що "слуги" навряд чи отримають власних мерів в обласних центрах, а їхні фракції часто будуть не найбільші, а, цілком можливо, поза трійкою лідерів, йдеться в матеріалі, опублікованому BBC News Україна

Хоч, як зазначають автори матеріалу,"Слуга народу" з невеликим відривом лідирує в опитуваннях в умовному рейтингу партій на виборах до обласних рад, але практично у кожному регіоні є місцевий чи загальнонаціональний проєкт, який суттєво випереджає президентську партію. Також опитування  підтверджують, що практично немає великих міст, де кандидат від "Слуги народу" лідирує або хоча б впевнено проходить до другого туру.

І це незважаючи на те, що президент Зеленський в якості VIP-агітатора максимально включився в кампанію, їздить країною і відвідує передвиборчі заходи "Слуги народу" під виглядом презентації стратегій розвитку регіону чи відкриття якихось об'єктів, йдеться в публікації.

Так останні опитування групи "Рейтинг" показують, що українці на місцевих виборах вже не хочуть "нових облич", а прагнуть "досвідчених політиків" ( 63%  проголосували за досвід і тільки 16% прагнуть "новизни"). Та ж група «Рейтинг»  публікує дані майже з понад половини областей країни, що дають змогу скласти загальну картину, але в цьому матеріалі ми зупинимося на статистиці по центральному регіону.

 Отже, у Києві партія мера Віталія Кличка лідирує на виборах до міської ради з 23%, а "Слуга народу" та ЄС ділять друге місце з 13%.

Кличко має мерський рейтинг у 43%, шоумен Сергій Притула від "Голосу" йде другим з 10%, а представниця "Слуги народу" Ірина Верещук третя - 7%.

У  Вінницькій обласній раді прогнозовано перемагає "Українська стратегія" експрем'єра Володимира Гройсмана з 33%, у "Слуги народу" удвічі менше, ще по 10% мають ЄС та "Батьківщина".

До міської ради партія Гройсмана бере 51%, ЄС - 11%, а "Слуга народу" третя з 10%.

Чинний мер, що представляє партію Гройсмана, Сергій Моргунов - абсолютний фаворит виборів, за нього готові проголосувати 72%. Сергій Борзов, губернатор і кандидат від "Слуги народу", на мерських виборах поки що має 6%.

Очільник Черкас Анатолій Бондаренко, який у травні публічно сварився із Зеленським, долучився до проєкту "За майбутнє".  В обласній  раді "За майбутнє" наразі ділить зі "Слугою народу" перше місце з понад 20%.

До міської ради партія мера має 32%, а "Слуга народу" майже втричі менше.

На мерських перегонах чинний голова міста має 56%, а кандидат від "слуг" Віталій Ільченко і ще кілька конкурентів - по 10%.

У Кропивницькому мер міста Андрій Райкович долучився до "Пропозиції". Його партія лідирує з великим відривом до міської ради - 30%. "Слуга народу" ділить третє місце з 14%.

Пан Райкович має мерський рейтинг у майже 50%, а кандидатка від "Слуги народу" Ольга Ковальова-Алокілі має тільки п'яте місце та 8%.

Чинний мер Дніпра Борис Філатов наразі впевнено лідирує і має всі шанси вдруге обратись мером вже у першому турі - його підтримка складає майже 50%.

Кандидат від "Слуги народу" Сергій Риженко, за останніми даними, йшов п'ятим з 7%.

До міської ради лідирує партія Філатова "Пропозиція" - 28%, а "Слуга народу" йде другою з удвічі меншим результатом, цитує видання дані досліджень.

 

 

Читайте також