Боротьба з рекламою наркотиків: що вінничани знають про «трафаретників»?
19:37 06.07.2019
256

У Вінниці проводять різноманітні акції, спрямовані на боротьбу з розповсюдженням наркотиків. Наприклад, замальовують написи на стінах з телеграм-каналами, що рекламують психоактивні речовини. Журналіст сайту ilikenews.com.ua запитав у вінничан, чи вони знають про подібні акції, чи долучаються до них, чи чули такий термін, як «трафаретники»?

Інна Мазур, психолог:

  • В нас подвір'я розписано цими адресами. Не дивно, тут весь медуніверситет і  4-та школа, а також навколишній офісний планктон постійно на всіх лавочках п'ють, курять і їдять, так що цільова аудиторія для цієї реклами є постійно. Навіть на балконі з боку під'їзду вони написали адресу якогось телеграм -каналу, на якому можна купити мет. Чоловікові довелося зафарбовувати. Я і раніше ці адреси помічала, але не розуміла, навіщо вони. Тепер дуже часто їх по місту бачу, особливо біля навчальних закладів, лікарень і прохідних дворів. Сьогодні по радіо чула, що буде проводитись рейд по боротьбі з цією рекламою, всім бажаючим дадуть балончики з фарбою, щоб замальовувати ці адреси на стінах. Буде, звичайно, негарно, але корисно. Сама б сходила, поєднала б прогулянку і користь, якби не маленька дитина. Навіть не думала, що у нас стільки продавців цієї гидоти і такий попит на неї, але це ціла окрема всесвіт.

Олег Пожований, ветеринар:

  • Не знаю, навіть не чув. Може, це ті хто роблять ремонти в квартирах під трафарет?

Сергій Саєнко, військовослужбовець:

  • Ніби щось подібне чув, але зараз навіть не згадаю, в зв'язку з чим. Здається, щось пов'язане з виготовленням меблевої фурнітури, ні?

Гармидер Яна, учениця:

  • Ні, ніколи не чула нічого подібного.

Жанна Коріненко, бібліотекар:

  • Мабуть, люди котрі займалися виготовленням трафаретів, і, відповідно, писали під ці трафарети певні тексти. Принаймні можу зробити таке припущення.

Павло Балацький, співробітник Міжнародної антинаркотичної асоціації:

  • Трафаретниками в народі називають людей, що малюють рекламу наркотиків, зокрема сайтів, телеграм- каналів на будинках, парканах, загалом всюди, куди дістануть. Не можу сказати про ефективність замальовування цих написів, це швидше психологічний момент аби люди бачили, що нам не байдуже.
Читайте також