Вінниця інклюзивна: у місті обговорили доступність сервісних центрів управління пенсійного фонду
13:16 26.12.2019
253

Навіть якщо одна людина має потребу в доступності, маємо її задовольнити, — така теза прозвучала у вівторок, 24 грудня, на спільній прес-конференції начальника головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Олени Корчаки та голови правління ГО «Гармонія» Людмили Нецкіної.

Зокрема, розкриваючи тему доступності сервісних центрів управління пенсійного фонду, Олена Корчака розповіла, що в області діють 30 сервісних центрів, 15 з них відповідають умовам доступності для осіб з інвалідністю, чисельність яких складає 67,9 тис. (14.72%).

Сервісні центи нового зразка починають діяти після того, як в них проведуть аудит експерти ГО «Гармонія», в цьому році таких перевірок було 10.

У таких сервісних центрах встановлено пандуси, облаштовано адаптовані туалетні кімнати, завдяки тактильним та візуальним позначенням — табличкам, дубльованим шрифтом Брайля, забезпечується зручна навігація.

Загалом в поточному році відповідно до Єдиних стандартів обслуговування громадян в цих 15 сервісних центрах проведено ремонтні роботи, на що Пенсійним фондом виділено 9.3 млн. гривень. Поки що ремонтні роботи проведено на тих об’єктах, які перебувають на балансі Пенсійного фонду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Телеведучий Дмитро Щебетюк перевірив центр Вінниці на доступність

В свою чергу, Людмила Нецкіна підтвердила, що проводилася системна робота, завдяки чому досягнуто не лише архітектурної, а і інформаційної доступності (для незрячих — тактильні вказівники, для тих, хто має вади слуху, фахівці з жестової мови).

Крім того, на заключній у цьому році прес-конференції головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Олена Корчака підбила підсумки поточного року, зазначивши, що було забезпечено в повному обсязі фінансування виплат майже 461,7 тис пенсіонерів, загальна сума видатків склала 14,3 млрд. гривень, що на 2.1 млрд. більше, ніж в попередньому році.

У поточному році було проведено 5 масових перерахунків пенсій, внаслідок чого потреба на виплату пенсій зросла на 459 млн грн., з початку року середній розмір пенсій мешканців області зріс на 377 грн. та склав 2554 грн.

Також керівник управління нагадала, що право на призначення пенсій у 2020 році мають особи після досягнення 60 років за наявності страхового стажу з 1 січня 2020 по 31 грудня 2020 — не менше 27 років.

Ще пані Олена зауважила, що з 1.01.2020 року буде проведено перерахунок пенсій для 65-річних громадян у зв’язку зі зростанням мінімальної заробітної плати. Пенсіонери, які досягли 65-річного віку та мають страховий стаж не менше 30 років для жінок та 35 для чоловіків, матимуть мінімальний розмір пенсії, що становить 40% від розміру мінімальної зарплатні, тобто 1889,2 грн. Перерахунок здійснюватиметься автоматично і стосуватиметься майже 110 тис. пенсіонерів області, підвищені розміри пенсій отримають 96.6 тис осіб. Середній розмір підвищення — 109,63 грн.

 
Читайте також