До порту Одеси прибуло науково-дослідне судно Belgica
17:30 21.10.2021
254

У четвер, 21 жовтня, в Одеський порт прибуло науково-дослідне судно Belgica. Переданий Королівством Бельгія Україні теплохід пришвартувався біля 18-го причалу морського вокзалу о 11:10 годині ранку, повідомляє Адміністрація морських портів України в соцмережі Facebook.

Шлях в 8600 км із Зеебрюгге до Одеси зайняв три тижні.

Судно Belgica передали Українському науковому центру екології моря для проведення досліджень в Чорному та Азовському морях. Воно обладнане п'ятьма лабораторіями (рибальства, гідрологічною, хімічною, біохімічною та мікробіологічною).

"Якщо раніше нам доводилось фрахтувати судна для моніторингу Чорного моря, то відтепер можемо здійснювати наукові дослідження на власному судні", - заначила представник міжнародного проєкту ЄС – ПРООН «Європейський Союз задля удосконалення екологічного моніторингу Чорного моря» Олена Марушевська.

Науково-дослідне судно Belgica обладнане спеціальними сонарами і ехолотом, здатними сканувати морське дно. До кінця року його переоснастять, після чого морські біологи поновлять наукові дослідження у Чорному та Азовському морях.

Судно побудували у 1984 році та 37 років використовували для наукових і практичних досліджень з освоєння морського шельфу, зокрема при підготовці до будівництва морських бурових платформ і вітроелектростанцій.

Україна отримала судно Belgica в дар від Королівства Бельгії. 13 вересня на військово-морській базі в м. Зєєбрюгге відбулася церемонія передачі судна представникам УкрНЦЕМ.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також