До Дня пам’яті жертв голодоморів у Вінниці відбудеться піша хода
14:28 25.11.2021
314

17 листопада, у суботу, у Вінниці пройде щорічна акція до Дня пам’яті жертв голодоморів. Її організовують місцеві громадські організації «Гідність нації» і «Центурія», повідомляє пресслужба Вінницької громадської організації «Гідність нації».

В рамках акції відбудеться піша хода від Центрального універмагу до пам’ятника жертвам голодоморів, що знаходиться біля «Книжки».  Збір учасників – на майдані Гагаріна близько 18.00. Після завершення пішої ходи запланований невеликий мітинг у форматі «вільного мікрофону».   

Організатори запрошують долучатися до акції всіх небайдужих вінничан.

Тема голодоморів є надзвичайно важливою. Українці останнім часом почали менше цікавитися історією рідної країни. Але триває неоголошена війна із Росією, тому про її злочини треба пам’ятати. І постійно про це  нагадувати, особливо молоді, – прокоментував голова Вінницької громадської організації «Гідність нації» Роман Костишин.

 

Довідка:

День пам'яті жертв голодомоорів — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.

Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння й ставлять символічні горщики з зерном і свічки до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні. У церемоніальних заходах біля Меморіального знаку «Свічка пам'яті» в Києві також беруть участь перші особи держави, керівники іноземних країн, парламентів і міжнародних організацій, урядовці з різних країн, дипломати, представники релігійних конфесій, регіональні делегації, громадські й культурні діячі, свідки Великого Голоду.

Автор: Іван Петрик
Читайте також