СБУ запобігла можливій передачі спецслужбам РФ секретних даних щодо підрозділів протиповітряної оборони України
15:31 24.11.2021
260

У Вінницькій області викрили посадовця однієї з військових частин Повітряних сил ЗСУ, який приховано збирав секретні оборонні дані. Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Як зазначають, посадовець приховано збирав дані державної таємниці на робочому місці. Для цього він незаконно їх копіював та зберігав за місцем свого проживання.

«У ході слідчих дій у зловмисника вилучено незаконно одержані матеріали щодо систем захисту вітчизняних оборонних об’єктів, у тому числі підрозділів бойової авіації», - йдеться в повідомленні.

Крім того, у ході досудового розслідування встановлено факт добровільного набуття громадянства РФ його двома близькими родичами. За даними слідства, до 2017 року вони постійно проживали на території тимчасово окупованої АР Крим.

При цьому один з них приховав наявність російського громадянства під час вступу до одного із закладів вищої освіти Збройних сил України.

За матеріалами СБУ йому скасовано допуск до держтаємниці та звільнено з лав військового вишу.

За обома фактами, у межах кримінального провадження, розпочатого слідчими СБУ за ч. 1 ст. 422 (розголошення відомостей військового характеру, що становлять державну таємницю, або втрата документів чи матеріалів, що містять такі відомості) Кримінального кодексу, проводилися слідчі дії для встановлення всіх обставин протиправної діяльності і притягнення до відповідальності винних осіб.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також