Медмобіль з ліками та медиками на Вінниччині: в яких громадах буде доступний огляд місцевих мешканців
13:20 25.10.2023
303

23 жовтня на Вінниччині стартував черговий етап благодійної ініціативи “Лікар для села”. Медмобіль, облаштований реактивами та медичним обладнанням, з кількома лікарями цього тижня курсуватиме Тростянецькою громадою. Місцеві мешканці мають змогу пройти огляд терапевта, окуліста та зробити повне УЗД-обстеження всіх органів.

Проєкт став можливим завдяки співпраці кількох партнерів: за сприяння та підтримки Благодійного фонду «МХП-Громаді» й міжнародних партнерів MOAS, RMH Latvija та Благодійного фонду Оксани Дмитрієвої.

“Цей проєкт стартував торік. Від грудня 2022 року до кінця жовтня ми вже оглянули тільки на Вінниччині близько 2 тис. українців. Робимо виїзди в різні громади, адже постійно бачимо запит на доступ до медичних послуг. Люди особливо відзначають не лише можливість пройти огляд у кількох медичних спеціалістів за один раз, але також на місці отримати деякі ліки, а за необхідності – окуляри”, – прокоментувала Леся Турчинська, провідна фахівчиня із соціальних проєктів Благодійного фонду “МХП-Громаді”.

23 жовтня в с. Демидівка до терапевта на огляд прийшло 29 місцевих мешканців, до окуліста 25 (17 з них отримали бебзплатні окуляри), а УЗД-обстеження зробили для 20 людей.

“Люди дуже вдячні за таку можливість пройти в одному місці швидко всіх лікарів. Подібну ініціативу потрібно продовжувати на постійній основі”, – додав Василь Грабар, староста с. Демидівка.

24 жовтня огляд пацієнтів відбувається в с. Гордіївка, 25 та 26 жовтня – запланований у с. Тростянчик.

Читайте також