29 грудня лампадку з Вифлеємським вогнем Миру поставили у холі Вінницької міської ради. Впродовж новорічно-різдвяних свят всі охочі зможуть запалити від нього свічку та принести її до своєї домівки. Про це повідомляють у Вінницькій міській Раді.
Більше ніж 20 років у світі проходить міжнародна щорічна скаутська акція до Різдва Христового – Вифлеємський вогонь Миру.
Представники Національної скаутської організації «Пласт» передали лампадку з Вифлеємським вогнем Миру заступниці міського голови Галині Якубович. «Ми вдячні представникам організації «Пласт» за те, що вони традиційно, з року в рік, привозять Вифлеємський вогонь до Вінниці. Кожен вінничанин може прийти і запалити свічку добра, миру, благополуччя, радості, теплоти», – каже Галина Якубович.
Голова Вінницького осередку організації «Пласт» Лілія Островська розповіла, що Вифлеємський вогонь Миру прибув до Вінниці з Києва. «Ми несемо Вифлеємський вогонь Миру різним релігійним громадам, громадським організаціям, установам, – каже Лілія Островська. – Всі охочі можуть запалити свою свічечку від лампадки і взяти її з собою. Не обов'язково, щоб цей вогонь горів дорогою додому. Можна просто запалити свічку, а потім загасити її, принести в оселю і запалити знову. Цей вогонь можна передавати своїм друзям та рідним - від лампадки до лампадки, від серця до серця іде іскорка добра, миру і любові по Україні і по всьому світі».
Довідка:
Вифлеємський вогонь Миру – це міжнародна щорічна скаутська акція до святкування Різдва Христового. Її мета - поширення символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа. Акція започаткована 1988 року Австрійською телерадіокомпанією як благодійний вчинок — донести світло з символічного місця народження Ісуса Христа тим, котрі святкують Різдво поза домом.
Вперше вогонь до України потрапив ще 1992 року, але як приватна ініціатива окремих пластунів. Офіційно відлік ведеться від 1998 року, коли вогонь передали в Україну на митному переході. Вифлеємський вогонь символізує тепло, мир, злагоду і сподівання. Його Україною поширюють пластуни та передають від міста до міста. Вони заносять його у церкви, державні установи, школи, сиротинці, лікарні.