До Вінниці привезли Віфлеємський вогонь Миру
11:00 30.12.2021
257

29 грудня лампадку з Вифлеємським вогнем Миру поставили у холі Вінницької міської ради. Впродовж новорічно-різдвяних свят всі охочі зможуть запалити від нього свічку та принести її до своєї домівки. Про це повідомляють у Вінницькій міській Раді.

Більше ніж  20 років у світі проходить міжнародна щорічна скаутська акція до Різдва Христового – Вифлеємський вогонь Миру.

SR_09668.JPGПредставники Національної скаутської організації «Пласт» передали лампадку з Вифлеємським вогнем Миру заступниці міського голови Галині Якубович. «Ми вдячні представникам організації «Пласт» за те, що вони традиційно, з року в рік, привозять  Вифлеємський вогонь до Вінниці. Кожен вінничанин може прийти і запалити свічку добра, миру, благополуччя, радості, теплоти», – каже Галина Якубович.

Записати.JPGГолова Вінницького осередку організації «Пласт» Лілія Островська розповіла, що Вифлеємський вогонь Миру прибув до Вінниці з Києва. «Ми несемо Вифлеємський вогонь Миру різним релігійним громадам, громадським організаціям, установам, – каже Лілія Островська. – Всі охочі можуть запалити свою свічечку від лампадки і взяти її з собою. Не обов'язково, щоб цей вогонь горів дорогою  додому. Можна просто запалити свічку, а потім  загасити її, принести в оселю і  запалити знову. Цей вогонь можна передавати своїм друзям та рідним - від лампадки до лампадки, від серця до серця іде іскорка добра, миру і любові по Україні і по всьому світі».

Довідка:

Вифлеємський вогонь Миру – це міжнародна щорічна скаутська акція до святкування Різдва Христового. Її мета -   поширення символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа. Акція започаткована 1988 року Австрійською телерадіокомпанією як благодійний вчинок — донести світло з символічного місця народження Ісуса Христа тим, котрі святкують Різдво поза домом.

SR_09620.JPG

Вперше вогонь до України потрапив ще 1992 року, але як приватна ініціатива окремих пластунів. Офіційно відлік ведеться від 1998 року, коли вогонь передали в Україну на митному переході. Вифлеємський вогонь символізує тепло, мир, злагоду і сподівання. Його Україною поширюють пластуни та передають від міста до міста.  Вони  заносять його у церкви, державні установи, школи, сиротинці, лікарні.

 

Автор: Павло Петрушко
Читайте також