У Вінниці стартує V Міжнародний конкурс духової музики «VIN VENTI»
12:29 25.11.2021
260

26 листопада розпочинається V Міжнародний конкурс духової музики «VIN VENTI». У цьому році він пройде у змішаному форматі: онлайн та офлайн. Учасники конкурсу демонструватимуть майстерність гри  на дерев'яних та мідних духових інструментах. Музикант, який виграє Гран-прі, отримає 5 тисяч гривень. Також є грошові винагороди за призові місця у різних номінаціях та категоріях. Вінничани зможуть переглянути відео конкурсних заходів на YouTube каналі конкурсу «VIN VENTI».

Міжнародний конкурс духової музики «VIN VENTI»» у цьому році відзначає п'ятирічний ювілей.

Конкурс має на меті популяризацію гри на духових інструментах, виховання молодих талановитих музикантів. А також – обмін досвідом, налагодження міжкультурних зв'язків з мистецькими закладами України і Європи та підтвердження іміджу Вінниці як міста культурних подій.  У конкурсі беруть участь солісти-інструменталісти, які грають на дерев'яних духових та мідних духових інструментах. Вони навчаються у мистецьких школах, спеціалізованих мистецьких школах-інтернатах,  спеціалізованих мистецьких навчальних закладах усіх рівнів акредитації.

Переможці отримають грошові сертифікати у кожній номінації, групі та категорії. Призові місця  будуть розподілятись і за інструментами. Сума Гран-Прі становить 5000 гривень. Генеральне консульство Республіки Польща у Вінниці теж підготувало окремі нагороди.

Для оцінювання художнього потенціалу та рівня молодих виконавців запросили журі і провідних педагогів та музикантів України, Польщі та Франції. Головою журі у номінації «Дерев'яні духові інструменти» буде проректор з виховної, творчої роботи та міжнародних зв'язків НМАУ ім. П.І.Чайковського, доктор філософії, заслужений артист України Михайло Мимрик. Голова журі в номінації «Мідні духові інструменти» - викладач гри на трубі в стилі бароко музичної Академії м. Кракова, Університету музики Фридеріка Шопена м. Варшави, музичної Академії ім. Ф. Нововейського м. Бидгоща (Республіка Польща) Томаш Слюсарчик.

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також