28 серпня у Вінниці відбулося чергове засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при міській раді. На зустрічі, яку очолила заступниця міського голови Галина Якубович, обговорювалися питання соціального супроводу та нові пільги для Захисників і їхніх родин. Учасники підсумували результати роботи за перше півріччя, зокрема щодо надання соціально-психологічної підтримки людям, які постраждали від війни. Про це повідомляє пресслужба Вінницької міської ради.
Одним із головних питань засідання стало обговорення нових муніципальних пільг для Захисників і Захисниць, а також їхніх родин.
Директорка департаменту соціальної політики Вінницької міськради Валентина Войткова доповіла про соціальний супровід членів родин загиблих та зниклих безвісти Захисників. Вона зазначила, що продовжується анкетування таких сімей для визначення їхніх потреб у різних сферах: від освітніх та медичних послуг до гуманітарної допомоги та працевлаштування.
За словами посадовиці, на муніципальні виплати для підтримки сімей полеглих воїнів наразі використали 10,7 мільйонів гривень. Сюди входять кошти на оздоровлення дітей полеглих оборонців, матеріальна допомога сім’ям, де діти йдуть до першого класу, а також грошова компенсація за санаторно-курортне лікування.
Крім того, було зазначено, що нещодавно розширено перелік муніципальних пільг для Захисників. Зокрема, Захисники з інвалідністю внаслідок війни отримали можливість відвідувати комунальний басейн, де їх супроводжують реабілітологи. На сьогодні такою послугою скористалися 12 осіб, але цей сервіс доступний для кількох сотень мешканців громади.
Також на засіданні обговорили нову програму компенсації для Захисників і Захисниць, які мають ампутовані або нефункціонуючі кінцівки. Вони можуть отримати до 35 тисяч гривень на переобладнання автомобіля для ручного керування.
Окрім питань соціального захисту, учасники засідання розглянули заходи для підвищення енергетичної стійкості громади. Соціально вразливі категорії населення тепер можуть отримати до 40 тисяч гривень компенсації за придбані джерела безперебійного живлення, такі як акумулятори та інвертори. Ця ініціатива спрямована на те, щоб зменшити ризики, пов'язані з можливими перебоями в електропостачанні.