Систему автоматичного відкриття дверей в укриттях встановлено у понад 150 багатоповерхових будинках у Вінниці.
19:27 26.09.2023
261

У Вінниці продовжують здійснювати роботу над забезпеченням безперешкодного доступу до укриття під час повітряної тривоги. Місто Вінниця стало першим в Україні, де розпочали впроваджувати систему автоматичного відкриття дверей в укриття. Про це повідомила Вінницька міська рада.

Процес встановлення автоматичних замків у сховищах міста розпочався влітку з освітніх закладів. Зараз такі автоматичні замки вже працюють у 53 школах та дитячих садках, а також у 4 професійно-технічних училищах, які мають зовнішні входи до укриттів. Недавно такі системи автоматичного відкриття почали встановлювати у житловому секторі.

Директор КП "Вінницький інформаційний центр" Сергій Бригадир поділився: "На сьогодні у нас вже більше 200 встановлених систем автоматичного відкриття дверей в укриття під час повітряної тривоги. Це включає ліцеї, дитячі садки, культурні установи, спортивні заклади, а також деякі укриття, розташовані на базі комунальних підприємств, підліткові клуби та житлові будинки тощо".

Система автоматичного відкриття замків вже успішно впроваджена в багатоквартирних будинках, зокрема у сховищі ОСББ за адресою вулиця Ратушна, 16. Голова правління ОСББ "Ратушна -16" Світлана Андріївна Тарногродська розповіла: "Це дуже зручна система. Після подачі сигналу тривоги двері в укриття автоматично відчиняються, і я отримую повідомлення на свій телефон. Після закінчення тривоги двері так само автоматично зачиняються, і я отримую про це повідомлення. Якщо людина потребує потрапити до укриття без тривоги, вона може скористатися фізичними ключами або відкрити замок за допомогою телефона. Ми також надали доступ до укриття піцерії, оскільки ми розуміємо, що ситуації можуть бути різними, і в разі реальної небезпеки кожна людина має право на безпеку".

Наразі системи автоматичного відкриття дверей встановлені в понад 150 багатоквартирних будинках у Вінниці, які мають окремий вихід на вулицю, і мешканці виявили розуміння до цієї ініціативи.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також