У Вінниці вже понад десять років ефективно працює система відеоспостереження «Безпечне місто», яка допомагає підтримувати громадський порядок, контролювати стан міської інфраструктури та підвищувати безпеку мешканців. За словами правоохоронців, приблизно 80% правопорушень у місті вдається розкрити саме завдяки камерам відеонагляду. Повідомляє Вінницька міська рада.
Серед нещодавніх випадків — розкриття вбивства на вулиці Костянтина Василенка, де саме система відеофіксації допомогла швидко встановити обставини події та знайти причетних осіб.
«Система вже неодноразово доводила свою ефективність. Завдяки відеофіксації служби можуть не лише документувати злочини, а й запобігати їм. Камери допомагають виявляти підозрілу поведінку, відслідковувати пересування осіб, координувати дії правоохоронців. Саме завдяки такому підходу злочини розкриваються швидше, а багатьом вдається запобігти ще на стадії підготовки»,
– зазначив заступник вінницького міського голови Андрій Шпортун.
Особливо важливу роль система відіграє у місцях масового скупчення людей — зокрема, на залізничному вокзалі, де за допомогою відеонагляду неодноразово вдалося запобігти інцидентам, що могли становити загрозу життю громадян.
Позитивно про роботу «Безпечного міста» відгукуються і в поліції.
«Близько 80% злочинів у місті розкрито завдяки камерам. Маємо гарні результати: кількість крадіжок приватного майна зменшилася утричі, квартирних крадіжок та пограбувань — удвічі. Камери фіксують подію, а наші аналітики оперативно ідентифікують причетних осіб», – повідомив начальник управління кримінального аналізу ГУ НП у Вінницькій області Владислав Мандрик.
Нині у Вінниці працює понад 1000 камер спостереження, дані з яких надходять до Ситуаційного центру. Його фахівці цілодобово моніторять події у місті та миттєво передають інформацію до поліції, рятувальників чи інших служб.
За рік система фіксує близько 14 тисяч правопорушень, серед яких:
- 1150 — ДТП;
- 5000 — порушення ПДР;
- 30 — порушень громадського порядку;
- 40 — кримінальних правопорушень;
- 6500 — порушень у сфері благоустрою.
Згідно з даними МВС України, у 9 з 10 випадків відеозаписи із системи використовуються як доказова база у кримінальних справах.
«Система відеоспостереження — це злагоджена робота людей, техніки та служб, які щодня дбають про безпеку мешканців нашої громади»,
— підсумував Андрій Шпортун.
Нещодавно Вінницька міська рада отримала подяку від Головного управління Нацполіції за сприяння у розкритті та попередженні злочинів — ще одне підтвердження ефективності «Безпечного міста».