Вінниччина фермер запускає вирощування найдорожчого у світі горіха - пекана
20:36 08.11.2023
3003

Український фермер Іван Юкал із села Лісове на Вінничині вирішив вкластися у вирощування пекана, надзвичайно цінного виду горіха. Він працював над підбором сортів та адаптацією до місцевого клімату кілька років, і зараз вже заклав 7 гектарів саду цієї унікальної культури.

Головна перевага пекана полягає у його ціні. Небитий пекан коштує приблизно 350-450 гривень за кілограм, водночас битий пекан варто від 900 до 1200 гривень за кілограм. Це в 10 разів більше, ніж вартість грецького горіха. Іван Юкал підтверджує, що пекан вирощуваний в Україні відзначається вищою морозостійкістю, що робить його дуже вигідною культурою для фермерів.

Пекановий бізнес для Юкала – це не нова справа. Він займається цією культурою майже 20 років і розробив власну технологію вирощування, викопування, підготовки саджанців до продажу та висаджування. У його саду також є 17 гектарів грецького горіха, який вирощується у більш ніж 60 сортів.

Пекан стає все більш популярним продуктом у світі завдяки своїй корисності та смачному горіховому смаку. Іван Юкал прагне розвивати свій горіховий бізнес та можливо навіть створити модель горіхового саду "під ключ," яка б включала вирощування, обробку, та продаж горіхів, надаючи іншим фермерам можливість займатися цією перспективною культурою.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також