Розкрито масштабну схему постачання підроблених ліків для онкологічних пацієнтів в Україні
20:20 25.05.2023
554

Виявлена схема незаконного збуту підроблених ліків для онкохворих у Києві стала об'єктом розслідування правоохоронних органів. Під час обшуків, проведених прокуратурою, були виявлені також заборонені російські та білоруські лікарські препарати.

За даними слідства, фальсифіковані медпрепарати онкологічної групи надходили до України з-за кордону, після чого учасники схеми організовували їх збут у Києві та інших містах. Виявлені препарати мали вартість 46,5 тис. грн за упаковку, замовлення приймалися через онлайн-форму аптеки, а доставка здійснювалася покупцям.

Експертами встановлено, що препарати є фальсифікованими, а їх упаковка не відповідає оригінальним зразкам. Правоохоронними органами були проведені обшуки у причетних осіб, місцях зберігання лікарських препаратів та аптеках. Під час обшуків вилучено значну кількість препаратів з ознаками фальсифікації, сертифікати якості невідомого походження, чорнові записи, грошові кошти, комп’ютери та мобільні телефони.

Крім того, було виявлено значну кількість лікарських препаратів російського та білоруського виробництва, розповсюдження яких на території України не мало дозволу. Зразки всіх вилучених "ліків" будуть направлені на експертизу.

В результаті розслідування, за процесуальним керівництвом Солом'янської окружної прокуратури міста Києва, було припинено незаконну діяльність цієї групи осіб, які займались поширенням фальсифікованих лікарських засобів на території України. За даними прокуратури, двом особам було повідомлено про підозру, а питання щодо обрання їм запобіжних заходів залишається вирішуватись.

Слідчі дії у кримінальному провадженні продовжуються.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також