США виділяють понад $400 тисяч на збереження культурної спадщини в Україні
20:30 21.08.2021
262

У посольстві США в Україні сповістили про виділення понад $400 тисяч доларів на підтримку збереження культурної спадщини в нашій країні.

Відповідна інформація оприлюднена на офіційній Facebook-сторінці посольства.

Кошти виділить Посольський фонд США зі збереження культурної спадщини (Фонд AFCP).

За результатами конкурсу на отримання грантів AFCP у 2021 році перемогли проєкти у Чернівцях, Вінниці та Луганській області.

 

Як зазначається, гранти здобули:

  • Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича - проєкт Збереження Мармурової зали університету 19 століття ($363,784);
  • Вінницький обласний краєзнавчий музей - проєкт Збереження етнографічних об’єктів, пов’язаних із українським композитором 19 століття Миколою Леонтовичем ($27,917);
  • Громадська організація “Вибір” з Луганської області: проєкт Документування пам’яток архітектури Луганської області ($17,285).

Посольство США також оголосило у рамках програми Фонду AFCP конкурс пропозицій на здобуття грантів 2022 року.

"Посольство США в Україні оголошує конкурс пропозицій у рамках програми Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини (Фонд AFCP) 2022 року. Програма Фонду AFCP має на меті збереження історичних будівель та пам’яток, археологічних об’єктів, музейних колекцій, форм вираження традиційної культури, а саме мов корінних народів та ремесел", - зауважили у Посольстві.

Як відзначили в Посольстві, за 20 років своєї діяльності Посольський фонд США зі збереження культурної спадщини підтримав понад 1000 проєктів у більш ніж 130 країнах. Зокрема, Сполучені Штати інвестували понад 1.7 мільйона доларів у 18 проєктів реставрації культурної спадщини в Україні.

 

Автор: Павло Петрушко
Читайте також