В Україну їдуть топ-політики з 45 країн: як організована безпека під час Кримської платформи
09:17 22.08.2021
258

У понеділок в Києві стартує наймасштабніший саміт в історії України – Кримська платформа. Приїдуть представники з більш ніж 45 країн світу (всі країни ЄС і НАТО). Як розповіли LIGA.net співрозмовники в силових органах, у зв'язку з цим українські спецслужби "максимально мобілізовані" для запобігання можливим провокаціям з боку Росії.

Очікується, що крім українських спецслужб, які вже працюють, до Києва прибудуть бодігарди іноземних політиків.

В Україну прилетять 14 лідерів держав (10 президентів, чотири прем'єри). Приїдуть глави парламентів і 14 міністрів закордонних справ, міністри оборони, посли.

Така безпрецедентна кількість лідерів вимагає підвищених заходів безпеки.

"Працюємо вже кілька місяців в посиленому режимі. В останні місяці провели багато спецоперацій проти так званих тітушок – їх найчастіше наймають для організації силових акцій", – розповів один зі співрозмовників в силових органах.

В СБУ на умовах анонімності також поділилися, що працюють в інтересах безпеки всіх гостей, які приїдуть або вже приїхали. Наприклад, йдеться про вселенського патріарха Варфоломія , який вже в Києві і проти якого росіяни можуть влаштувати провокації. Через вплив на релігійні структури росіяни намагаються нашкодити перебуванню вселенського патріарха в Києві, організовуючи акції протесту.

"Офіційно охороною всіх іноземних гостей займається Управління держохорони. Вони залучають до роботи інші правоохоронні органи, включаючи СБУ", – говорить співрозмовник.

У той же час Служба продовжує "діяти в тіні" – проводить контррозвідувальні операції та стежить за оперативною ситуацією в країні.

"Ми діємо на випередження", – говорять в Службі, нагадуючи про розгром організацій, які займалися постачанням тітушок на замовлення під політичні цілі.

Співрозмовник в силових структурах зазначив, що на момент проведення Кримської платформи в Україні "практично повністю паралізована діяльність будь-яких приватних парамілітарних або псевдоспортивних формувань", які традиційно наймалися Росією.

Крім того, СБУ в останні місяці викрила ряд завербованих Росією агентів, які могли загрожувати безпеці учасників саміту.

Не залишаться осторонь найближчі дні і військові. На них покладено обов'язок контролю за небом України та особливо над столицею.

На посилений режим переведені також поліція і Нацгвардія, які будуть частіше зустрічатися на вулицях українських міст весь найближчий святковий тиждень, поки країна буде відзначати 30-річчя незалежності.

У той же час, спецслужби закликають громадян "зберігати пильність" і повідомляти про будь-які підозрілі ситуації в поліцію або СБУ.

 

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також